boisko

VFL Theesen lepszy od Ostrovii 1909

boiskoTo był pożyteczny sprawdzian dla obu ekip – mowa o międzynarodowej potyczce jaka w obecności prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Beaty Klimek miała miejsce w czwartek na murawie Stadionu Miejskiego.

Trampkarze młodsi Ostrovii 1909 zmierzyli się z przebywającymi na obozie w naszym mieście rówieśnikami z  z VFL Theesen, których prowadzi ostrowianin Bernard Jarczak. Oba kluby już od kilku lat współpracują ze sobą i wymieniają się doświadczeniami w prowadzeniu młodzieży.

vl_1

Przed pierwszym gwizdkiem goście z Niemiec zostali powitani przez prezydent miasta. Nastąpiła również wymiana pamiątek. Młodzi chłopcy z VFL Theesen wyjadą z kalendarzami Ostrovii 1909 oraz gadżetami przekazanymi przez władze Ostrowa Wielkopolskiego.

Do Beaty Klimek należało uroczyste rozpoczęcie spotkania. Na murawie obserwowaliśmy pojedynek na dobrym poziomie. Spotkanie toczyło się w szybkim tempie mimo panującej wysokiej temperatury. Wynik meczu otworzyli przyjezdni, ale jeszcze przed przerwą (grano 2x30minut) piękną bramką popisał się Klaudiusz Kędzia.  Po zmianie stron padły dwa kolejne gole, ale niestety dla ekipy VFL Theesen, która ostatecznie zwyciężyła 3:1.

Obszerna fotorelacja (200 zdjęć) dostępna jest tutaj.

Przypomnijmy, że Bernard Jarczak, trener VFL Theesen poprowadzi w piątek Warsztaty Metodyczno-Szkoleniowe dla trenerów piłki nożnej okręgu kaliskiego. Początek o godzinie 16.30 na boisku Gimnazjum nr 4 przy ulicy Krotoszyńskiej 171.