Andrzej Dziuba wraca do Ostrovii 1909

W poniedziałkowy wieczór w hali sportowej w Raszkowie piłkarze nożni  Ostrovii 1909 poddani zostali testowi oraz poznali asystenta trenera Marcina  Kałuży.

W rundzie wiosennej sezonu 2015/2016 rozgrywek III ligi pomagać mu będzie  Andrzej Dziuba. To postać doskonale znana sympatykom futbolu w naszym  regionie. Andrzej Dziuba Ostrovię 1909 jako trener prowadził od rundy wiosennej sezonu 2009/2010. W kolejnych rozgrywkach wygrał Kaliską Klasę  Okręgową i awansował do IV ligi, by już w pierwszym sezonie gry w tej klasie  rozgrywkowej, awansować o kolejny szczebel. Po tym okresie współpraca  dobiegła końca.

Teraz 41-latek powrócił do Ostrovii 1909 i będzie asystentem  trenera Marcina Kałuży. Przypomnijmy, że w przeszłości Andrzej Dziuba, jako  zawodnik grał między innymi w RKS-ie Radomsko w ekstraklasie.

W poniedziałek sztab szkoleniowy ostrowskiej drużyny przeprowadził swoim  podopiecznym popularny „beep-test”. Najwięcej poziomów zaliczył Kamil  Krawczyk. Natomiast Piotr Lis z Ośrodka Wspomagania Sportowego Sportimed  (sportimed.pl) dokonał ważenia zawodników wraz z pomiarem tkanki tłuszczowej  i ilości wody w organizmie.