Ovia1909grafika

Chrobry – Ostrovia 2:1

Ovia1909grafikaW swoim przedostanim meczu kontrolnym zespół Ostrovii 1909 Ostrów uległ na wyjeździe Chrobremu Głogów 1:2. Na tle drugoligowca biało-czerwoni zaprezentowali się z niezłej strony.

W 5 minucie bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć Michał Giecz. Ale jego strzał z dystansu został sparowany na rzut rożny. 5 minut później pierwszą akcję przeprowadzili piłkarze Chrobrego a do siatki trafił Łukasz Szczepaniak.W 25 minucie ostrowianie zaskoczyli swoich rywali. Grający na lewej obronie Kamil Krawczyk na jedną akcję zmienił stronę i popisał się celnym uderzeniem z odległości kilkunastu metrów.

W pierwszej części spotkania kilka razy udanymi interwencjami przed stratą kolejnych bramek uchronił Dominik Sadowski.

Po zmianie stron gra była bardzo wyrównana. W zespole Chrobrego na murawie pojawili się znani z występów w ekstraklasie Krzysztof Ulatowski i Zbigniew Grzybowski.

W 70. minucie bliscy objęcia prowadzenia byli ostrowianie. Piłkę po ziemi w pole karne dograł Marek Szymanowski a Marcin Wojciechowski atakowany przez dwójkę obrońców skierował piłkę w słupek. W odpowiedzi po drugiej stronie boiska arbitrzy dopatrzyli się faulu w polu karnym. Skutecznie „11” wykorzystał Mateusz Hałubiec ustalając wynik spotkania.

W sobotnim sprawdzianie z różnych względów w Ostrovii 1909 zabrakło: Tomasza Kempiński, Dominika Sobczaka, Piotra Kasprzyka, Jakuba Jędrzejaka.

Chrobry Głogów – Ostrovia Ostrów 2:1 (1:1)

1:0 Łukasz Szczepaniak (11′)
1:1 Kamil Krawczyk (30′)
2:1 Mateusz Hałambiec (77′, rzut karny)

I połowa:

Sadowski – Czech, Reyer, Rusek, Krawczyk, Molka, Wojciechowski, Izydorski, Giecz, Gościniak, Stawiński.