Ovia1909grafika

Gaz-Gal – Ostrovia 0:1

Ovia1909grafikaW sobotnim meczu sparingowym zespół Ostrovii 1909 pokonał na wyjeździe Gaz Gal Galewice 1:0. Zwycięska bramka padła w drugiej części spotkania.

Przeciwnik biało-czerwonych w poprzednim sezonie zajął drugie miejsce w sieradzkiej klasie okręgowej. Na boisku przewagę posiadali ostrowianie, ale gospodarze zaprezentowali się również z niezłej strony.

W szeregach Ostrovii 1909 brakowało skuteczniego wykańczania akcji. W 50 minucie Maciej Stawiński mógł dobić uderzenie Daniela Kaczmarka, ale został uprzedzony metr przed bramkę przez obrońcę gospodarzy. 2 minuty później w sytuacji sam na sam z bramkarzem futbolówkę nad poprzeczką posłał Marcin Wojciechowski.  W 55 minucie Daniel Kaczmarek skutecznie wykończył podanie od Stawińskiego.

Dodajmy, że drugi mecz sparingowy w ostrowskim zespole rozegrał Kamil Krawczyk (obrońca, ostatnio Polonia Trzebnica).

Gaz-Gal Galewice – Ostrovia 1909 Ostrów 0:1 (0:0)

Bramka:

Daniel Kaczmarek (55′)

I połowa:

Sadowski – Czech, Reyer, Krawczyk, Woźniak, Molka, Wojciechowski, Izydorski, Giecz, Gościniak, Stawiński.

II połowa:

Nowak – Czech, Reyer, Rusek, Szczepański, Woźniak (65′ Krawczyk), Sobczak, Wojciechowski (70′ Sikora), Kaczmarek, Giecz (65′ Jędrzejak), Stawiński (65′ Molka, 80′ Gościniak).