Mecz derbowy z Olimpem

Dziś nasi zawodnicy choć na swoim stadionie, to jednak zagrali w roli gości. Nowy klub na piłkarskiej mapie Ostrowia – Olimp, podejmował Juniorów Ostrovii.

Pogoda dziś była bardzo dobra do rozgrywania meczu, słońce lekko swieciło, bezwietrznie, murawa lekko zmoczona, piłkarze uwielbiają taka pogode. Równo o godzinie 13.00 sędzia wyprowadził drużyny na boisko, kiedy zawodnicy byli już na środku murawy odbyło sie oficjalne pożegnanie i podziękowanie Panu Andrzejowi Danilczykowi, który przez wiele lat był kierownikiem w drużynach młodzieżowych Ostrovii, natowmiast teraz będzie pełnił taką funkcje z drużynie UKS Olimp. Kapitan drużyny, Michał Walkowski oraz bramkarz Jakub Skupiński wraz z Trenerem Sobczakiem wręczyli kierownikowi koszulke Ostrovii z jego nazwiskiem. Tuż po podziękowaniach sędzia rozpoczał mecz. Początek spotkania to badanie przeciwnika, żadna z drużyn nie chciała za bardzo sie otworzyć. Wymiana akcji, gra głownie w środkowej strefie boiska. Po jednej z akcji Ostrovii udało wywalczyc się rzut rożny, dobra wrzutka i najwyższy na boisku Błażej Marciniak, strzałem głową umieścił piłke w siatce gospodarzy, Ostrovia objęła prowadzenie. Po bramce nasi zawodnicy troche sie cofneli i to wykorzystał Olimp, zdobywając dwie bramki jeszcze przed przerwą, obie bramki zdobył Michał Garbarczyk. Zawodnicy na drugą połowe wyszli bardzo umotywowani lecz skrzydła podcięła im bramka Łukasza Bąka z rzutu karnego. Młodzi piłkarze dumy Ostrowa nie złozyli broni i strzelili bramke kontaktową, której autorem był Michał Piec. Zawodnicy Ostrovii chcieli za wszelką cene doprowadzić do remisu i zaczęli coraz śmielej atakowac, niestety po błędzie jednego z obrońców rzut wolny na bramkę zamienił Łukasz Bąk a drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę na faul dostał Adama Koczorowski. Goście grajać w 10 nadal atakowali i na ostatnie 10min. meczu postawili wszystko na jedną karte, zaatakowali cała drużyną, odkryli sie za bardzo i piątą bramke dla Olimpu w tym meczu, ustalając tym samym wynik na 5-2 zdobył Kamil Grzegorowski. Jak widać Ostrovie pogrążyli.. byli zawodnicy Ostrovii, przypomnijmy ze Michał Garbarczyk i Kamil Grzegorowski są wychowankami naszego klubu, Łukasz Bąk zaś spędził u nas 2 sezony przychodzac do nas z Odolanovii Odolanów.

Cała drużyna życzy powodzenia w dalszej pracy Panu Danilczykowi i ma nadzieję że przyjdzie nam jeszcze kiedyś razem wspołpracować.