Ovia1909grafika

Ostrovia – Płomyk 2:1

Ovia1909grafikaPo znakomitym widowisku zespół Ostrovii 1909 Ostrów pokonał Płomyka Koźminiec 2:1 i umocnił się na czele tabeli IV ligi grupy południowej.

Spotkanie kibicom zgromadzonym na trybunie głównej Stadionu Miejskiego mogło się podobać. To był mecz godny pojedynku na szczycie tabeli. Stroną przeważającą była Ostrovia 1909, ale pierwsi do siatki trafili goście.

W 15 minucie Dawid Nowak sparował uderzenie jednego z graczy Płomyka, a w polu karnym do futbolówki dopadł Daniel Kaczmarek i po nogach Macieja Szymczaka skierował piłkę do bramki.

W kolejnej fazie pierwszej części meczu ostrowianie dążyli do odrobienia strat. Szczęścia i precyzji w sytuacjach podbramkowych brakowało Tomaszowi Kempińskiemu, Krzysztofowi Gościniakowi czy Krzysztofowi Molce.

Ostrowscy kibice uszczęśliwieni zostali po zmianie stron. W 56 minucie wrzutkę piłki w pole karne przez Marka Szymanowskiego celną główką wykończył Kempiński.

6 minut później było już 2:1, a na listę strzelców popisał się Kempes. Tym razem asystował mu Gościniak, a najlepszy snajper Ostrovii 1909 przelobował golkipera Płomyka.

Kempiński miał w ostatnim kwadrasie jeszcze dwie dogodne sytuacje na podwyższenie rezultatu.

Obie ekipy kończyły spotkanie w dziesiątkę. Płomyk grał w osłabieniu od 70 minuty, kiedy drugi żółty kartonik ujrzał Wawrocki. W ostrowskim zespole dwie żółte kartki ujrzał wprowadzony w końcówce Damian Wnuk.

Podsumowując Ostrovia 1909 pokonała Płomyk 2:1. To spotkanie mogło zadowolić fanów. Każdy z piłkarzy ostrowskiej drużyny walczył z pełnym zaangażowaniem na boisku o jakże ważne zwycięstwo. Po tym meczu biało-czerwoni mają 5 „oczek” przewagi nad drugim w tabeli Płomykiem.

Ostrovia 1909 – Płomyk Koźminiec 2:1 (0:1)

0:1 – Daniel Kaczmarek (15′)

1:1 – Tomasz Kempiński (56′)

2:1 – Tomasz Kempiński (65′)

Ostrovia: Nowak – Reyer, Świtała, Majusiak, Szymczak, Czech, Wojciechowski (88′ Szczepański), Molka, Szymanowski (75′ Dąbrowski), Gościniak (83′ Wnuk), Kempiński.