Ostrovia rozbiła Krobiankę!

Kawał dobrego meczu w wykonaniu piłkarzy Ostrovii 1909. Biało-czerwoni na Stadionie Miejskim rozbili Krobiankę Krobia 4:0.

Ostrowski zespół przed tym spotkaniem borykał się z problemami zdrowotnymi. Z powodu urazów nie wystąpili Paweł Zadka i Mikołaj Lewandowski, a choroba dopadła Mateusza Stawskiego.

Na piątkę z plusem spisali się ich zastępcy. Ostrowski zespół wszedł odpowiednio w spotkanie z ogromnym zaangażowaniem na boisku.

Już w 5 minucie wynik spotkania otwarł Piotr Skrzypczak. Pomocnik Ostrovii dogrywał futbolówkę w pole karne, ta niefortunnie odbiła się od obrońcy Krobianki i zaskoczyła bramkarza gości.

Mocną stroną ostrowskiej jedenastki w sobotnim pojedynku były kontraataki. W 27 minucie po takiej akcji wynik na 2:0 podwyższył Mikołaj Marciniak. Asystował mu Mateusz Rachwalski, ale wcześniej szybką akcję uruchomił Tomasz Kowalski.

Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli pokusić się o zdobycie kolejnych bramek. Między innymi uderzenie Mateusza Ziemiańskiego trafiło w poprzeczkę.

„Siwy” swego dopiął po zmianie stron. W 63 minucie zanotował trafienie głową po dośrodkowaniu Mikołaja Marciniaka. Ten drugi rywali dobił w 71 minucie, a asystę zapisaliśmy na konto Mariusza Poślednika.

Ostrovia w pełni zasłużenie pokonała Krobiankę Krobia 4:0.

Ostrovia 1909 – Krobianka Krobianka 4:0 (2:0)

1:0 Piotr Skrzypczak (5’)

2:0 Mikołaj Marciniak (27’)

3:0 Mateusz Ziemiański (63’)

4:0 Mikołaj Marciniak (71’)

Bartosz Jankowski – Patryk Perz, Jakub Jędrzejak, Karol Krystek, Mateusz Rachwalski, Piotr Skrzypczak (70’ Mariusz Poślednik), Peter Suswam, Nikodem Modrzyński (86’ Szymon Celmer) Tomasz Kowalski (73’ Dawid Płaczek), Mikołaj Marciniak, Mateusz Ziemiański (76’ Maciej Kaniewski).