Piłkarki w gazie

Końcówka października należy do piłkarek Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski. W ciągu 7 dni biało-czerwone zanotowały 3 zwycięstwa.

W ostatnią niedzielę października podopieczne trenera Łukasza Pawlaka rywalizowały na wyjeździe z zespołem MUKS Praga Warszawa. Ostrovia była faworytem w starciu z outsiderem rozgrywek II Ligi grupy północnej. W wyjściowym składzie zabrakło najlepszej snajperki Małgorzaty Knuły, odczuwającej drobne problemy zdrowotne. Bardzo dobrze w ofensywie zastąpiły ją koleżanki.

Już w pierwszej minucie strzałem głową wynik otworzyła Wioletta Drygas. Po pół godziny gry było już 3:0 po trafieniach Aleksandry Krawiec i Amelii Goplarek. Taki wynik jednak nie załamał gospodyń, które w 43 i 45 minucie zdobyły kontaktowe bramki.

Gospodynie trzymały kontakt tylko na początku drugiej odsłony meczu. Poźniej popis skuteczności dały ostrowianki, które w końcowym rozrachunku zwyciężyły aż 8:3.

Niedzielna wygrana umocniła ostrowską drużynę na trzecim miejscu w tabeli. Już w niedzielę, 6 listopada Ostrovia zagra ostatni mecz rundy jesiennej II Ligi w roli gospodarza z PTC Pabianice. Początek o godzinie 13.00 na boisku w Jankowie Przygodzkim.

MUKS Praga Warszawa- Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 3:8 (2:3)

Bramki dla Ostrovii: Aleksandra Krawiec (23’, 89’), Amelia Goplarek (29’, 47’ ), Małgorzata Knuła (55’, 87’), Wioletta Drygas (1’), Sandra Świerblewska (71’)