Porażka w Gostyniu

Pożegnalny mecz sezonu 2016/2017 nie wyszedł Ostrovii 1909. Kania Gostyń na własnym boisku triumfowała 1:0. Szansę debiutu w ostrowskiej bramce otrzymał Andryii Brychko. Natomiast w 70 minucie na boisku pojawił się debiutujący w seniorach wychowanek klubu Piotr Sępołowicz.

Ukraiński bramkarz Ostrovii miał dużo pracy. Kania stwarzała sobie sytuacje po nie najlepszej postawie biało-czerwonych. W 15 minucie ostrowską drużynę od straty gola uchronił właśnie Brychko, a przy dobitce słupek.

Ostrovia 1909 pierwsze zagrożenie godne odnotowania stworzyła dopiero w 50 minucie. Strzał Daniela Kaczmarka wybronił golkiper gospodarzy. W kolejnych minutach ostrowianie wypracowali jeszcze dwie ciekawe akcje. Po uderzeniu Giecza piłka wylądowała na rzucie rożnym, a Daniel Kaczmarek uderzył obok słupka.

W 71 minucie padł jedyny gol. W polu karnym bramkę dla Kanii zdobył wchodzący z ławki Szymon Olejniczak.

W 78 minucie opaskę kapitana po zejściu z murawy Michała Giecza przejął Jakub Jędrzejak. Dla wychowanka Ostrovii 1909 był to duży zaszczyt.

Kania Gostyń – Ostrovia 1909 1:0 (0:0)
Andryi Brychko – Szymon Kasprzak (70′ Piotr Sępołowicz), Grzegorz Wachowiak, Jakub Jędrzejak, Konrad Rusek, Damian Izydorski, Krystian Mokrzycki (68′ Maciej Mikulski), Daniel Kaczmarek (85′ Mikołaj Lewandowski), Miłosz Nowicki, Michał Giecz (78′ Mateusz Ziemiański)