Postawiły się faworytkom

Na kolejny mecz ligowy do Konina z tamtejszym zespołem UKS Górnicza Konin udała się nasza druga żeńska drużyna. Mimo tego że przeciwniczki biało czerwonych w poprzednim sezonie grały w II lidze to młode ostrowianki nie przestraszyły się rywalek i nie oddawały im placu.

Co najciekawsze w pierwszej połowie meczu to tylko zawodniczki Ostrovii strzelały bramki ale mino tego do przerwy przegrywały 2:1 . Bramkę na 1:0 dla Ostrovii strzałem z dystansu zdobyła Zuzia Urban , później niestety wpadły dwa  gole samobójcze z czego cieszyły się gospodynie bo nie potrafiły same zagrozić bramce Ostrovii. Druga połowa to nadal dobra gra Ostrovii jednak dwie bramki dokładają gospodynie i to zespół z Konina inkasuje trzy punkty.

– Dziś dziewczyny pokazały super futbol , można powiedzieć że przeciwniczki mogły uczyć się od młodszych koleżanek jak należy wyprowadzać piłkę zespołowo z własnej połowy a nie tylko wybijać – podsumował trener Tomasz Dolata.

Skład Ostrovii : N Hałas, P Turbańska, A Wróbel – J Muszalska, J Wróbel, A Goplarek – R Gebel, Z Urban 1, N Kołodziej, Z Czub, I Kałużna- M Gościniak, I Tasarek-M Kowalczyk, M Kraszkiewicz.