Rawia rozbita. Awans w tabeli

Zagrali na szóstkę. W zaległym spotkaniu IV ligi grupy południowej piłkarze Ostrovii 1909 rozbili na własnym boisku zespół Rawii Rawicz 6:1.

W pierwszych minutach środowego meczu dwa groźne strzały oddali przyjezdni. Na zagrożenie ze strony Ostrovii kibice czekali do 20 minuty. Szymon Kasprzak wykonywał rzut rożny a piłkę głową w siatce umieścił Łukasz Wiącek. Od tego momentu ostrowski zespół zaznaczał swoją przewagę na boisku. Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył Damian Błaszczyk ogrywając obrońców. Pomocnik Ostrovii 1909 w 53 minucie na swoje konto zapisał asystę przy golu Pawła Zadki. 10 minut później było już 4:0 po drugiej bramce tego dnia Zadki.

Podobać się mogła gra całej ostrowskiej drużyny. Swój mecz „życia” rozgrywał Szymon Kasprzak grając bardzo ofensywnie  i mając duży udział przy strzelanych bramkach. Na boisku pojawili się dwaj rekonwalescenci Tomasz Kempiński i Daniel Kaczmarek. Doświadczeni gracze dobili Rawię. Dwukrotnie do siatki trafił Kaczmarek po asystach „Kempesa” i Damiana Błaszczyka. W międzyczasie honorowego gola dla Rawii strzelił Tomasz Wawrzyniak.

Ostrovia notując efektowne zwycięstwo awansowała na piąte miejsce w tabeli. Już w sobotę podopieczni trenera Marcina Kałuży u siebie zagrają z viceliderem, Victorią Września. Początek meczu o godzinie 11.00.

Ostrovia 1909 – Rawia Rawicz 6:1 (1:0)
Bramki: Paweł Zadka 2 (53′, 63′), Daniel Kaczmarek (82′, 90′), Łukasz Wiącek (20′), Damian Błaszczyk (46′)