Stracone nadzieje na utrzymanie

Seniorzy Ostrovii 1909 pozbawieni szans na utrzymanie w IV Lidze. Przesądziła o tym wyjazdowa porażka z Victorią Ostrzeszów.

Niezła w wykonaniu ostrowskiego zespołu była tylko pierwsza połowa spotkania. W 28 minucie piłka po rzucie rożnym trafiła na głowę Łukasza Wiącka, który umieścił ją w siatce. Przed przerwą dwa razy niecelnie uderzał Jakub Szaniec.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataków a sporo pracy między słupkami miał Dominik Kokott. Golkiper Ostrovii kilkukrotnie wyratował drużynę z opresji. Nie udało mu się jednak tego dokonać przy strzałach Michała Mazurka i Kornela Skorzybóta odpowiednio w 74 i 85 minucie.

Victoria zwyciężyła 2:1 i to ona przedłużyła swoje nadzieje, na zachowanie statusu czwartoligowca.

W ostrowskim zespole wystąpić nie mogli: Damian Błaszczyk (pauza za kartki), Peter Suswam oraz Marek Szymanowski (kontuzje)

Victoria Ostrzeszów – Ostrovia 1909 2:1 (0:1)