Urozmaicone treningi. W lutym obóz w Hiszpanii

Juniorzy młodsi Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski zakończyli drugi tydzień okresu przygotowawczego do rundy wiosennej.

Grupa z rocznika 2006/2007 wiosną będzie kontynuować zmagania w lidze wojewódzkiej. Trenerzy Tomasz Dolata i Krzysztof Różański zaplanowali dla swoich podopiecznych urozmaicone jednostki treningowe.

Oprócz zajęć na boisku, realizowane są treningi w terenie oraz treningi na matach szkoły kickboxingu prowadzonej przez Michała Grzesiaka. Tutaj podziękowania przy pomocy realizacji tych treningów dla firmy Dachmistrz pana Michała Wojciechowskiego.

Frekwencja na treningach dopisuje. Taki plan będzie obowiązywał do końca stycznia. W pierwszym tygodniu lutego drużyna wraz z trenerami zamieni odnowioną „Parowozownię” na hiszpańskie boiska. Tam pod okiem trenerów na co dzień prowadzących drużyny młodzieżowe z Hiszpanii będzie kontynuowała przygotowania do rundy wiosennej. W godzinach dopołudniowych treningi prowadzą trenerzy z Hiszpanii, a po południu jednostki treningowe realizowane będą przez naszych klubowych trenerów. Na miejscu rozegrane zostaną również dwa mecze kontrolne.

Po powrocie z Hiszpanii zawodnicy mają zaplanowanych pięć meczów kontrolnych. Sparingi rozgrywane będą „Za Parowozownią”. Sztab szkoleniowy i zawodnicy cieszą się że mecze będzie można rozegrać na odnowionym obiekcie i zagrać w roli prawdziwego gospodarza.

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski