uniwersalnadoart

Wygrane derby w Sieroszewicach

W derbowym pojedynku 14. kolejki Kaliskiej Klasy Okręgowej zespół Iskry Sieroszewice na własnym boisku nie sprostał Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski. Gospodarze przez blisko pół godziny grali osłabieni jednym zawodnikiem.

W pierwszej połowie oba zespoły miały po jednej bramkowej sytuacji. W 20. minucie zdaniem arbitra faulu w polu karnym dopuścił się Safian Skupiński. Do egzekwowania „jedenastki” podszedł Bartosz Polowczyk, ale trafił w prawy słupek bramki strzeżonej przez Mateusza Mierzwickiego. Swojej okazji nie zmarnowali ostrowianie – w 37. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Adrian Dąbrowski. Po godzinie gry zespół Iskry doprowadził do stanu 1:1. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Daniel Zębski. Kluczowa dla losów spotkania była 62. minuta, kiedy za czerwoną kartkę boisko opuścić musiał Michał Jaszka. Golkiper Iskry zatrzymał nie przepisowo piłkę poza polem karnym przy ataku ostrowian. Goście wykorzystali osłabienie drużyny z Sieroszewic. W 75. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego głową precyzyjnie wykończył Marcin Pacyna. 180 sekund później wynik spotkania na 3:1 dla Ostrovii ustalił Konrad Rusek. Ostrowianie mogli w końcówce powiększyć swój dorobek bramkowy, ale dobrych okazji na pokonanie Jacka Szczepańskiego nie wykorzystali Pacyna i Szymon Kaczmarek. Po spotkaniu ostrowscy piłkarze mogli wraz ze swoimi kibicami, którym tym razem nie zakazano obserwowania wyjazdowego pojedynku swojej drużyny cieszyć się z kolejnych trzech punktów.

Już teraz wszyscy oczekujemy najbliższego czwartku. Tego dnia o godzinie 11.00 na Stadionie Miejskim dojdzie do bezpośredniego pojedynku o fotel lidera po rundzie jesiennej „Okręgówki”. Rywalem Ostrovii 1909 będzie Barycz Janków Przygodzki.

GKS Iskra Sieroszewice – Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Adrian Dąbrowski (37′), 1:1 Daniel Zębski (60′), 1:2 Marcin Pacyna (75′),  1:3 Konrad Rusek (78′)

Iskra: Jaszka – B.Sikora, Siwak, Szymczak, Dera (62′ Szczepański), Bartczak, B.Polowczyk (82′ D.Sikora), Stachowicz, Sz. Polowczyk, Zębski (80′ Mrowiński), Nogaj.

Ostrovia: Mierzwicki – Kasprzyk, Jaworski, Przybylski, Konstanciak, Rusek, Czupryn (Adamek 89′), Sibiński (46′ Kaczmarek), Skupiński (60′ Dziuba), Dąbrowski, Wnuk (46′ Pacyna).