Złota głowa Wachowiaka

Po trudnym boju 3 punkty wędrują na konto Ostrovii 1909. W środowe popołudnie zespół trenerów Marcina Kałuży i Andrzeja Dziuby pokonał PKS Racot 3:2, zdobywając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry.

Biało-czerwoni przystąpili osłabieni brakiem Łukasza Wiącka, Tomasza Kempińskiego i Konrada Ruska. Mimo tego byłi faworytem pojedynku. W 4 minucie w słupek trafił Miłosz Nowicki. W kolejnej fazie pierwszej połowy dwukrotnie zaspała defensywa Ostrovii 1909 i Bartosz Pudlicki wyprowadził zespół PKS-u na prowadzenie 2:0. Tuż przed przerwą kontaktowego gola zdobył Damian Izydorski.

Po zmianie stron ostrowska drużyna przeważała na murawie. Brakowało tylko udokumentowania tego bramkami. Udało się dopiero w 70 minucie Pawłowi Zadce, który dobrze zachował się w polu karnym po rzucie rożnym. Zwycięski gol dla Ostrovii 1909 padł w doliczonym czasie gry. Futbolówkę z rzutu wolnego w pole karne dogrywał Mateusz Ziemiański a głową do siatki skierował ją Grzegorz Wachowiak.

Ostrovia 1909 – PKS Racot 3:2 (1:2)