Zwycięstwo na otwarcie Majówki!

Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili seniorzy Ostrovii 1909 inkasując komplet punktów w wyjazdowym starciu z Huraganem Pobiedziska.

Biało-czerwoni popełnili w środowym meczu jeden poważny błąd pozwalając Wojciechowi Kłakulakowi na zdobycie bramki do dograniu z rzutu rożnego. Do przerwy Huragan wygrywał 1:0.

Druga odsłona spotkania to widoczna przewaga podopiecznych trenera Józefa Klepaka. Niewiele po wznowieniu gry uderzał Nikodem Modrzyński ale futbolówkę na rzut rożny odbił golkiper miejscowych.

W 56 minucie pod bramką rywali znalazł się Filip Kwiecień, mocno poturbowany przez gracza Huraganu i sędzia wskazał na jedenasty metr boiska. Rzut karny na gola pewnie zamienił Mikołaj Marciniak.

W dalszej fazie spotkania biało-czerwoni grali mądrze w defensywie, ale również atakowali przeciwników. W 83 minucie po ładnej akcji podanie od Nikodema Modrzyńskiego wykorzystał Robert Pikulicki dając w końcowym rozrachunku zwycięstwo Ostrovii 2:1.

Huragan Pobiedziska – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 1:2 (1:0)

Bramki:

1:0 Wojciech Kłakulak (16’)

1:1 Mikołaj Marciniak (56’, rzut karny)

1:2 Robert Pikulicki (83’)

Ostrovia:

Bartosz Jankowski – Filip Kwiecień (73’ Mariusz Poślednik), Jakub Jędrzejak, Mateusz Rachwalski (72’ Nikodem Nowacki), Patryk Perz, Michał Derwich (27; Nikodem Modrzyński), Jakub Kramarczyk (80’ Peter Suswam), Łukasz Budziak (63’ Alan Matuszak), Mikołaj Marciniak, Dawid Przybyszewski, Maciej Kaniewski (46’ Robert Pikulicki)

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski