Ciężka praca popłaca

Ciężka praca popłaca. Przykładem jest zdobyty kilka dni temu Puchar Prezesa Wielkopolskiego ZPN przez zespół młodzików starszych Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski

To grupa chłopców (roczniki 2008/2009), którzy pod okiem trenerów Tomasza Dolaty i Krzysztofa Różańskiego trenują od 3 lat. Zajęcia odbywają się aż 4 razy w tygodniu plus jednostka meczowa. Od ponad 2 lat Towarzystwo Piłkarskie Ostrovia 1909 posiada „Złotą Gwiazdką” przyznaną przez PZPN. Uczestnictwo w programie certyfikacji szkółek piłkarskich obliguje trenerów do prowadzenia zajęć, które są na bieżąco monitorowane niezapowiedzianymi kontrolami.

Praca przyniosła efekty! Ta grupa chłopaków ma za sobą znakomity sezon z imponującymi statystykami: 29 rozegranych spotkań ligi wojewódzkiej młodzika starszego – 25 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki. Sezon zwieńczony został zdobyciem Pucharu Prezesa Wielkopolskiego ZPN po znakomitym pojedynku z Akademią Piłkarską Reiss Poznań.

Dwaj wyróżniający się zawodnicy z tej grupy Nikodem Borecki i Marcel Mrowiński są już zawodnikami Lecha Poznań. Niewykluczone, że po tak udanym sezonie kolejne kluby zainteresują się chłopakami z Ostrovii 1909.

Od sezonu 2021/2022 na chłopaków czeka nowe wyzwanie – przejdą już na pełnowymiarowe boiska i będą reprezentować Ostrovię 1909 w kategorii trampkarza młodszego.

W minonych rozgrywkach była to najstarsza drużyna młodzieżowa w Ostrovii 1909, która podlegała programowi certyfikacji szkółek piłkarskich przez Polski Związek Piłki Nożnej. W takich szkółkach piłkarskich rodzice mają pewność, że zajęcia dla ich podopiecznych odbywają się na odpowiednim poziomie zgodnie z wytyczonym wcześniej harmonogramem. Ostatni sukces drużyny młodzika starszego jest dowodem na to, że w Ostrovi 1909 szkolenie młodzieży idzie w odpowiednim kierunku.