uniwersalne

Finał był blisko

uniwersalne

O krok od znalezienia się w krajowym finale 12. edycji Piłkarskiego Pucharu Dzieci Danone Cup 2011 był zespół Ostrovii 1909 Ostrów. Na sobotnim półfinale w Lublińcu podopiecznym trenerów Piotra Kasprzyka i Przemysława Nowaka zabrakło szczęścia.

 

 

 W meczach grupowych SP9 Ostrovia 1909 przegrała z Akademią Piłkarską Kraków (Szymkowiaka i Frankowskiego) 3:1. Honorowego gola zdobył Mateusz Ziemiański.. W drugim meczu Ovia wygrała 1:0 z Orlętami Woleń po bramce Szymona Jankowskiego. Z drugiego miejsca ostrowski zespół wyszedł z grupy i zagrał z dwukrotnym zwycięzcą całego cyklu DANONE CUP – ekipą Kadry Dolnośląskiej. W tym meczu ostrowianie byli zdecydowanie lepsza. Rywale nie oddali żadnego strzału na bramkę. Ostrovia mogła rozstrzygnąć spotkanie w ostatnich sekundach meczu, ale zabrakło jej szczęścia – futbolówka trafiła w poprzeczkę i słupek. Mecz skończył się wynikiem 0:0 i o wyjeździe na Mistrzostwa Polski decydowały rzuty karne. Kadra Dolnośląska wygrała 2:1. Jedyną bramkę strzelił Szymon Jankowski. Należy podkreślić, że Kadra Dolnośląska i inne zespoły grały w roczniku 99, a w Ostrovii było tylko pięciu takich zawodników. Trener mimo przegranej jest zadowolony i dumny z gry i poświęcenia młodych zawodników. Młodzi chłopacy mimo niepowodzenia wracali zadowoloni, od organizatorów otrzymali koszulki i piłki.

 

Zdjęcia z turnieju

http://www.ostrovia1909.pl/index.php/galeria/galeria-juniorst/category/109-lubliniec

 

 SKŁAD OSTROVII: JAKUB BŁASZCZYK, ADAM PERZ, NIKODEM STASIAK, SEBASTIAN SZEREDA, KRYSTIAN MOKRZYCKI, MATEUSZ ZIEMIAŃSKI, MACIEJ MIKULSKI, PIOTR SĘPOŁOWICZ, SZYMON JANKOWSKI, SZYMON KASPRZAK, TOMASZ GRACZYK, MACIEJ CIUPKA, JAKUB ZIELIŃSKI.