Inicjatywy Ostrovii

 

2009 – 100-lecie Klubu Sportowego Ostrovia

2009.10 – 47 Bieg Niepodległości w Ostrowie Wlkp. (organizowany przez KS Maraton Ostrów Wlkp.)

W dniu 25.10.2009 roku odbył się 47. Bieg Niepodległości w Ostrowie Wielkopolskim. Bieg był organizowany przez Klub Sportowy Maraton Ostrów. W związku ze 100-leciem KS Ostrovia na medalu jaki otrzymywał każdy zawodnik w biegu głównym, który ukończył bieg, oprócz motywów związanych z biegiem był motyw związany ze 100-leciem KS Ostrovia. W Biegu młodzieżowych występowała liczna reprezentacja zawodników naszego klubu. W biegu głównym na dystansie 10 km pobiegło dwóch członków Zarządu TP Ostrovia 1909: Mariusz Kwiecień oraz Marcin Karasiński.

Lista zawodników którzy wystartowali w 47 Biegu Niepodległości w Ostrowie Wlkp.:Baranek Krystian, Błaszczyk Jakub, Bochyński Karol, Gąszczak Paweł, Gorzelańczyk Damian, Jajtner Paweł, Jajtner Piotr, Janoś Michał, Jędzejak Jakub, Kaniewski Maciej, Majer Michał, Raczak Karol, Sępołowicz Piotr, Szcześniak Nikodem, Szewczyk Filip, Szpakowski Jakub, Szpakowski Jakub, Świątek Mikołaj, Wachowiak Grzegorz, Woźnik Nikodem, Wybierała Damian, Wypski Mateusz

 

2010.01 – Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

W dniu 9.1.2010 roku o odbył się coroczny Turniej piłki nożnej o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Turniej odbył się na Sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 4. Turniej seniorów rozgrywano systemem każdy z każdym. Po dwa zwycięstwa zgromadziły zespoły Centry Ostrów, TP Ostrovii 1909 Ostrów oraz Oldboys Ostrovii. O kolejności na podium decydowały więc bramki, a że tych zdecydowanie więcej zdobyli piłkarze Centry, oni też zostali triumfatorami całego turnieju. Przed zmaganiami seniorów, rozegrano turniej orlika. W rywalizacji chłopców z rocznika 1999 najlepsi okazali się młodzi zawodnicy Towarzystwa Piłkarskiego Ostrovia 1909 Ostrów. 

2010.01 – Akcja 1% dla Ostrovii

Towarzystwo Piłkarskie „OSTROVIA 1909” jest klubem o ponad stuletniej tradycji, w którym szkoli się dzieci i młodzież realizujące swoją pasję grania w piłkę nożną. W naszym klubie prawie 200 zawodników trenuje i uczestniczy w różnych rozgrywkach ligowych oraz turniejach piłkarskich na terenie kraju i zagranicą.

Od 2009 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego dzięki czemu  podmioty gospodarcze oraz osoby fizyczne mogą przekazać  1 % swojego podatku dochodowego na rzecz naszego klubu. 

Kwoty otrzymane od Państwa zostaną  przeznaczone na udoskonalanie systemu szkolenia dzieci i młodzieży, na  rozwój infrastruktury służącej treningowi piłkarskiemu, zakup sprzętu sportowego.

Z otrzymanych od Państwa środków będziemy starali się wspomagać rozwój piłkarski naszych zawodników poprzez organizowanie meczów piłkarskich, obozów sportowych, wyjazdów na  turnieje piłkarskie w kraju i zagranicą. 

 Dzięki otrzymanym przez nasz klub funduszom będziemy mogli realizować nasze statutowe działania, oraz pomagać naszym zawodnikom w wykorzystaniu sportu jako jednej z dróg rozwoju i samorealizacji.

 

Aby przekazać 1% Państwa podatku wystarczy w odpowiedniej rubryce Państwa zeznania podatkowego (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38) wpisać:

Nazwa OPP: Towarzystwo Piłkarskie „Ostrovia 1909” 

Numer KRS: 0000332739

 

2010.05 – Gimnazjada (organizowany przez Ostrowski Szkolny Związek Sportowy)

2010.05 – Orlik Cup (organizowany przez Ostrowski Szkolny Związek Sportowy)

2010.06 – III Turniej Piłki Nożnej dla Osób Niepełnosprawnych (Organizowany przez Stowarzyszenie „Promocja Rozwoju Dziecka i Rodziny” im. bł. Edmunda Bojanowskiego  oraz Warsztaty Terapii Ruchowej „TĘCZA”

 
W dniu 17.06.2010 roku na Stadionie Miejskim odbył III Turniej Piłki Nożnej dla Osób Niepełnosprawnych.

„Impreza zorganizowana została przez Stowarzyszenie „Promocja Rozwoju Dziecka i Rodziny” im. bł. E. Bojanowskiego, Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Ostrowie Wielkopolskim. Współorganizatorami byli: Towarzystwo Piłkarskie „Ostrovia 1909”, Rada Osiedla Nr 8 i Rada Osiedla Nr 10 w Ostrowie Wielkopolskim, Powiatowa Komenda Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Kościół Parafialny p. w. Ducha Świętego przy ul. Różanej 26 i Kościół Parafialny p. w. Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Krętej 54 w Ostrowie Wielkopolskim. Patronat medialny objęli: Telewizja Pro-Art., Gazeta Ostrowska, Gazeta „Nasz Rynek”, Gazeta „ Dobre Nowiny”, Osiedle nr 8. Turniej został sfinansowany ze środków Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego. 

Celem rozgrywek było popularyzowanie piłki nożnej wśród osób niepełnosprawnych, podjęcie inicjatywy aktywności fizycznej wśród wózkowiczów, promowanie programów integracji społecznej w regionie, promowanie zdrowia duchowego, psychicznego, społecznego i fizycznego dla wszechstronnego rozwoju człowieka, propagowanie aktywnego trybu życia, promocja zdrowia i działanie na rzecz osób niepełnosprawnych, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, wyrównanie szans oraz pokonywanie barier.

W Turnieju udział wzięło 10 ekip w tym z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Nowych Skalmierzyc, Przygodzic, Krotoszyna, Koźminka, Odolanowa, Doruchowa, Nowolipska. Poszczególne mecze odbywały się jednocześnie w dwóch grupach: W grupie I wzięli udział WTZ Krotoszyn, WTZ Ostrów Wlkp., ŚDS Nowe Skalmierzyce, ŚDS Odolanów,, WTZ Kalisz, W grupie II WTZ Doruchów, WTZ Przygodzice, WTZ Koźminek, WTZ Nowolipsk, WTZ Odolanów”.*

*(Opis turnieju zaczerpnięty ze strony internetowej Stowarzyszenia Rozwoju Dziecka i Rodziny – Środowiskowego Domu Samopomocy z Nowych Skalmierzyc: www.srdir-noweskalmierzyce.pl)

2010.06 – Szkółka Młoda Ostrovia

Tradycja: Towarzystwo Piłkarskie OSTROVIA 1909 – jest klubem o ponad stuletniej tradycji, w którym szkoli się dzieci i młodzież realizujące swoją pasję grania w piłkę nożną. W naszym klubie prawie 200 zawodników trenuje i uczestniczy w różnych rozgrywkach ligowych oraz turniejach piłkarskich na terenie kraju i zagranicą.

Nabór: Zachęcamy do trenowania w naszym klubie dzieci z roczników 1998,1999,2000,2001,2002,2003 i młodsi

Trenerzy: Sztab szkoleniowy składa się z trenerów mających I klasę trenerską, II klasę trenerską, Instruktora piłki nożnej. Koordynator grup młodzieżowych jest trenerem posiadającym I klasę trenerską i Certyfikat UEFA A. Wszyscy trenerzy co roku uczestniczą w licznych konferencjach szkoleniowych umożliwiających im poznanie nowych trendów w szkoleniu głównie młodych zawodników. Dzięki różnym wyjazdom z drużynami na turnieje w kraju i zagranicą mogą zdobywać doświadczenie, wymieniać się spostrzeżeniami z innymi trenerami, mają możliwość obserwowania innych systemów szkolenia i ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. W klubie pracują trenerzy dla których piłka nożna to głównie pasja. 

System szkolenia: Dzięki wprowadzeniu spójnego systemu szkolenia obejmującego okres od Żaków, Orlików do wieku seniora możemy koncentrować się na różnych aspektach szkolenia młodych piłkarzy w zależności od wieku zawodnika. Szkolenie opiera się nie tylko na treningu piłkarskim ale obejmuje również inne ważne dla młodych zawodników obszary umożliwiające prawidłowy i harmonijny rozwój zawodników. 

Miejsca i czas szkolenia: Szkolenia najmłodszych grup odbywają się na boiskach typu ORLIK. W okresie od 1.10 do 31.03 grupy trenują na sali gimnastycznej w SP nr 7 ul. Gen. J.Bema, Ostrów Wlkp.. Każda grupa ma stałe dni i godziny treningów przez cały sezon dzięki temu rodzice z zawodnikami mogą w łatwy sposób zaplanować swój czas. Podczas treningów z najmłodszymi grupami opieką i bezpieczeństwem zajmuje się dwóch trenerów równocześnie.

Sprzęt treningowy: Trenerzy posiadają sprzęt treningowy firmy Saller obejmujący wszystkie niezbędne elementy umożliwiające przeprowadzania różnych form treningów na każdym boisku. Zawodnicy otrzymają również sprzęt treningowy (koszulka, spodenki, dres treningowo-wyjściowy) z zawodników otrzymuję swoją piłkę.

Opłaty: Opłaty będą wynosiły 10 zł za miesiąc. Kwota ta obejmuje składkę członkowską którą opłaca każda osoba należąca do naszego klubu, oraz składkę na ubezpieczenie zawodnika.

Współpraca: Nasz klub współpracuje z wieloma klubami na terenie naszego kraju i za zagranicą. Dzięki temu nasi zawodnicy mogą wyjeżdżać na liczne turniej gdzie nie tylko grają w piłkę ale również poznają swoich rówieśników. Współpracujemy również  ze szkołami podstawowymi oraz Gimnazjami na terenie naszego miasta. 

 

2010.09 – I Memoriał im. Andrzeja Biernata (organizowany przez Daniela Biernata)

 

Międzynarodowy Memoriał Jerzego Kryjoma

Ostrovia 1909 jest współorganizatorem Memoriału Jerzego Kryjoma, zmarłego w 2013 zasłużonego działacza sportowego. To swoiste święto piłkarskiego dla młodych piłkarzy. W imprezie biorą udział czołowe polskie kluby Pogoń Szczecin, Korona Kielce, Lech Poznań, Arka Gdynia, Zagłębie Lubin czy Legia Warszawa oraz zespoły zagraniczne.

 

Biało-czerwony Mikołaj z Ostrovii 1909

Od kilku lat wśród młodzieży ostrowskiego klubu i ich rodzin zbierane są słodycze przed okresem Świąt Bożego Narodzenia. Nasi zawodnicy z przygotowanymi paczkami odwiedzają pacjentów Oddziału Rehabilitacji dla Dzieci oraz uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim.

Ostrowski Festiwal Sportu

Ostrovia 1909 prezentuje swoją ofertę co roku podczas Ostrowskiego Festiwalu Sportu podobnie jak inne ostrowskie kluby sportowego  oraz stowarzyszenia  działające w sferze kultury fizycznej i turystyki.