Kobyla Góra zdobyta!

Jedno z lepszych spotkań w wykonaniu Ostrovii 1909 w tym sezonie. Biało-czerwoni ograli na wyjeździe Zefkę Kobyla Góra 3:0.

Ostrowska drużyna przystępowała do niedzielnego meczu poważnie osłabiona. Za kartki pauzowali Mikołaj Marciniak i Maciej Kaniewski.

Mimo tego już od pierwszego gwizdka arbitra lider RedBox V Ligi narzucił rywalom swój styl gry. Gospodarze nie mieli wiele do powiedzenia w niedzielne popołudnie, a defensywa skrupulatnie skupiła się na wyeliminowaniu z gry najlepszego gracza Zefki, Macieja Stawińskiego.

Mimo przewagi Ostrovii do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. W 52 minucie efektownie z przewrotki uderzył Łukasz Budziak, wprawiając w radość kibiców biało-czerwonych.

W ostatnim kwadransie spotkania mecz pod dyktando biało-czerwonych przypieczętowały trafienia Mariusza Poślednika i Adama Sobańskiego.

Ostrovia wygrała 3:0 i jako pierwsza drużyna w sezonie 2022/23 wywiozła z Kobylej Góry komplet punktów. Wcześniej Zefka u siebie nie przegrała 11 kolejnych spotkań (6 zwycięstw, 5 remisów).

Zefka Kobyla Góra – Ostrovia 1909 0:3 (0:0)

Bramki:

0:1 Łukasz Budziak (52’)

0:2 Mariusz Poślednik (76’)

0:3 Adam Sobański (90’)

Ostrovia: Bartosz Jankowski – Konrad Rusek (87’ Mateusz Rachwalski), Jakub Jędrzejak, Paweł Zadka, Patryk Perz, Mikołaj Lewandowski (75’ Adam Sobański), Karol Krystek (86’ Jakub Kramarczyk), Nikodem Modrzyński, Piotr Skrzypczak (68’ Mariusz Poślednik), Tomasz Kowalski (77’ Peter Suswam), Łukasz Budziak.

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski