Rusza runda wiosenna V Ligi. Gramy w Czekanowie

Po zimowej przerwie wracają rozgrywki RedBox V Ligi. Na inaugurację rundy wiosennej Ostrovię 1909 czeka wyjazdowy mecz z Piastem Czekanów.

Ten okres w Ostrovii 1909 upłynął spokojnie – bez zmian i rewolucji kadrowych. Do drużyny po półrocznym wypożyczeniu do Victorii Skarszew powrócił doświadczony Tomasz Kowalski. Jedyny ubytek do Dawid Hyla, który wiosną będzie reprezentował Barycz Janków Przygodzki.

Biało-czerwoni po rundzie jesiennej zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem 34 punktów przy bilansie bramkowym 50:15. Nad drugim zespołem w tabeli ostrowianie mają 8 „oczek” przewagi. Runda rewanżowa będzie jednak niezwykle trudna. Podopiecznych trenerów Piotra Konstanciaka i Konrada Ruska czeka 9 spotkań na wyjeździe i tylko 5 potyczek w roli gospodarza na Stadionie Miejskim.

Piast Czekanów na półmetku rywalizacji zajmuje solidne, siódme miejsce z dorobkiem 21 punktów przy bilansie bramkowym 17:26. Na inaugurację drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Kaczmarka zebrała „lanie” od Ostrovii aż 0:5. Jednak z każdą kolejką Piast zaskakiwał pozytywnie. Ekipa z Czekanowa wygrała trzy ostatnie pojedynki w rundzie jesiennej sprawiając duże niespodzianki w meczach z Kanią Gostyń i Zawiszą Łęka Opatowska.

Derbowe starcia wywołują dodatkowe emocje i tak też będzie zapewne w najbliższą niedzielę. Kameralny obiekt w Czekanowie zapełni się kibicami obu ekip, którzy liczą na ciekawe widowisko.

Początek starcia Piasta z Ostrovią 1909 o godzinie 11.00.

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski