Orlik_Kuba

Stanęli na wysokości zadania

Orlik_KubaNajmłodsi piłkarze Ostrovii 1909, w dniu dzisiejszym rywalizowali we wrocławskiej eliminacji ogólnopolskiego turnieju Adidas Football Challenge. Wszystkie mecze z udziałem naszych zespołów przyniosły wiele emocji i dobre wyniki.

 

 

Ostrowianie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 11, w której udział wzięli podopieczni Piotra Kasprzyka oraz do lat 9, gdzie swoje umiejętności prezentowali chłopcy Jakuba Królaka.

 

Warto zaznaczyć, że turniej ten ma szczególną formułę gdyż o ostatecznym rezultacie spotkania decydował nie tylko wynik uzyskany na boisku, ale również rywalizacja w konkurencjach technicznych tzw. „Coerver Skills Zone”.

 

Drużyna Piotra Kasprzyka w pierwszym spotkaniu grupowym pokonała zespół, z którym potykali się już wielokrotnie – Pogoń Ekolog Zduńska Wola, tak na boisku jak i w konkurencjach „coerver” lepsi okazali się ostrowianie. Kolejny mecz, w którym przeciwnikiem była drużyna ŁKS – u Łódź 2000 przyniósł wiele emocji, ostatecznie po pięknej bramce Piotra Sępołowicza zakończył się wynikiem 1:1, niestety łodzianie byli lepsi w strefie „coerver”. Ostatni mecz grupowy to przegrana, eliminująca nasz zespół z dalszych gier, z zespołem Śląska Wrocław, który ostatecznie uzyskał awans do ogólnopolskiego finału. Zawodnicy Piotra Kasprzyka zaprezentowali się bardzo dobrze na tle zespołów stanowiących czołówkę polskich zespołów.

 

Skład: Jakub Błaszczyk, Kamil Dutkowski, Krystian Mokrzycki, Sebastian Szereda, Mateusz Ziemiański (2), Maciej Mikulski, Piotr Sępołowicz (1), Patryk Rolla, Maks Gawarecki, Konrad Grzesiek.

 

Wyniki:

Ostrovia 1909 – Pogoń Ekolog Zduńska Wola 2:0 (coerver 3:1) – łącznie: 5:1

Ostrovia 1909 – ŁKS Łódź 2000 1:1 (1:3) – 2:4

Ostrovia 1909 – Śląsk Wrocław 0:1 (1:2) – 1:3

 

Podopieczni Jakuba Królaka musieli sobie w tym dniu radzić bez kilku swoich podstawowych zawodników, którzy w tym dniu podchodzili do I komunii św., tym większa brawa należą się najmłodszym zawodnikom Ostrovii 1909. W meczu inauguracyjnym po dwóch bramkach Szymona Sadło ostrowianie pokonali zespół Śląska Wrocław (AZ), warto zaznaczyć, że ten sam zawodnik pokonał swojego przeciwnika w grze 1 na 1 aż 5:1. Drugie spotkanie to jeszcze lepsza gra naszych zawodników, którzy rozstrzygnęli mecz jeszcze przed wejściem w strefę „Coerver Skills Zone”, pokonując Football Academy Opole 4:0. Ostatnia potyczka grupowa to wyraźna przegrana z Lechią Dzierżonów. W spotkaniu ćwierćfinałowym ostrowianie ulegli Śląskowi Wrocław. Nasze Orliki mogą być z siebie bardzo zadowolenie, gdyż zespoły Śląska i Lechii zajęły w tym turnieju odpowiednio 1 i 2 miejsce.

 

Skład: Filip Kubera, Eryk Kałuża (1), Szymon Sadło (3), Kacper Starczan, Maks Kieliba (2), Olek Kusiński, Eryk Gałązka, Adam Smardz.

 

Wyniki:

Ostrovia 1909 – Śląska Wrocław (AZ) 2:0 (1:1) – 3:1

Ostrovia 1909 – Football Academy Opole 4:0 (1:2) – 5:2

Ostrovia 1909 – Lechia Dzierżonów 0:5 (2:1) – 2:6

Ćw.: Ostrovia 1909 – Śląsk Wrocław 0:7

 

Trenerzy: Piotr Kasprzyk, Jakub Królak i Mateusz Mierzwicki, zgodnie po turnieju stwierdzili, że zawodnicy spisali się znakomicie, a dzięki takim turniejom zyskują oni niezbędne doświadczenie i naukę na tym etapie szkolenia.

 

Przyłączamy się do gratulacji i życzymy powodzenia w jutrzejszych zmaganiach drużynom prowadzonym przez Bartosza Bożka (U-13) i Przemysława Kurka (U-15).