Wawrzyn Sportu dla Łukasza Pawlaka

Łukasz Pawlak, trener piłkarek Ostrovii 1909 uhonorowany Wawrzynem Sportu- nagrodą Starosty Ostrowskiego dla ludzi, którzy odnoszą wyjątkowe sukcesy, działają na rzecz sportu i swoją pasją zarażają innych do sportowej aktywności

Wieloletni trener piłkarek Ostrovii 1909, który z żeńską piłką zetknął się po raz pierwszy rozpoczynając pracę w szkole i temu wyborowi pozostaje wierny do dziś.

Kobiecy futbol jest mu bliski nie tylko w lokalnym, ale i regionalnym wydaniu. Jest członkiem Wydziału Piłkarstwa Kobiecego oraz, od kilku lat, członkiem sztabu kadry Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej U 15 dziewcząt.

W Ostrowie znany jako trener sekcja kobiecej piłki, która w ostrowskim wydaniu funkcjonuje od ok. dekady. Po pięciu latach istnienia zespołu, w sezonie 2015/2016 piłkarki z Ostrowa zdobyły mistrzostwo III ligi i wywalczyły awans do grona drugoligowców i występują grupie zachodniej.

Umiejętnościami i zaangażowaniem dziewczyny nie ustępuję na boisku swoim kolegom.

I chociaż w ostatnim pojedynku trzeba było przełknąć gorycz porażki, to przyszła ona jak na prawdziwych sportowców przystało po zażartej walce i znakomitej rundzie wiosennej, w której dziewczyny do końca walczyły o awans.