Wiosna należy do piłkarek Ostrovii 1909!!

Piłkarki Ostrovii 1909 idą jak przysłowiowa burza. W niedzielę zanotowały trzecie z rzędu zwycięstwo w rundzie wiosennej II Ligi grupy zachodniej.

Biało-czerwone pokonały Bielawiankę Bielawa 4:1.

Początek spotkania to dominacja drużyny Ostrovii. Jednak dość niespodziewanie to rywalki w objęły prowadzenie – po błędzie defensywy.

Podopieczne trenera Łukasza Pawlaka szybko wyrównały, a jeszcze przed przerwą objęły prowadzenie 2:1.

Po zmianie stron biało-czerwone pozwoliły przeciwniczkom na więcej. Znakomitymi interwencjami w bramce popisywała się jednak Zuzanna Zmyślona.

Sytuację na boisku uspokoiła Małgorzata Knuła, która zanotowała w niedzielę hattricka. Bielawankę w ostatniej akcji spotkania dobiła Wioletta Drygas.

Ostrowski zespół imponuje w rundzie wiosennej: 3 pojedynki – 3 zwycięstwa. Biało-czerwoni zajmują teraz piąte miejsce w tabeli ze stratą tylko dwóch punktów do wicelidera rozgrywek.

Oprócz trenera Łukasza Pawlaka dobrą robotę wykonuje Piotr Mikołajczyk, trener przygotowania motorycznego, który od niedawna współpracuje z dziewczynami.

Ostrovia 1909 – Bielawianka Bielawa 4:1 (2:1)

Bramki:
0:1 (22′)
1:1 Małgorzata Knuła (28′)
2:1 Małgorzata Knuła (39′)
3:1 Małgorzata Knuła (70′)
4:1 Wioletta Drygas (90′)

Ostrovia: Zmyślona – Napieralska, Marczak, Świerblewska, Kraszkiewicz (58′ Grajaszek), Paluch, Kowalska, Golińska, Gościniak (80′ Goplarek), Knuła (80′ Drygas), Krawiec.

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski