Wyjątkowy mecz piłkarek na Stadionie Miejskim

Takiego wydarzenia na Stadionie Miejskim jeszcze nie było. To będzie pierwszy oficjalny i zarazem dużej rangi mecz piłki nożnej przy sztucznym oświetleniu na tym obiekcie.

Dzięki przeprowadzonej w ubiegłym roku przez władze miasta modernizacji Stadionu Miejskiego został on wyposażony w oświetlenie pozwalające rozgrywać zawody żużlowe i spotkania piłkarskie.

Jeśli chodzi o futbol pierwszą taką imprezą będzie spotkanie 1/8 Orlen Pucharu Polski Kobiet pomiędzy zespołami Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski a AZS UJ Kraków. Biało-czerwone na co dzień grają w II Lidze, a rywalki to aktualnie jedna z najlepszych ekip w kraju. Zespół z grodu Kraka zajmuje czwarte miejsce w Ekstralidze Kobiet.

W poprzednich rundach zespół Ostrovii 1909 eliminował kolejno EkoSport Białystk 8:0 i Rolnik Biedrzychowice 14:0. Były to zwycięstwa bardzo okazałe, ale teraz poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko.

Podopieczne trenera Łukasza Pawlaka będą miały okazję zaprezentować się na tle klubu z Ekstraligi. Zapraszamy serdecznie wszystkich sympatyków futbolu na ten wyjątkowy mecz rozgrywany przy sztucznym oświetleniu.

Spotkanie Ostrovii 1909 z AZS UJ Kraków rozegrane zostanie w środę, 22 marca o godzinie 18.00 na Stadionie Miejskim. Wstęp dla kibiców jest darmowy!

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski