Turniej Noworoczny 2024 – Żaki

IV Noworoczny Turniej Piłki Nożnej za nami a w najbliższym czasie będziemy podsumowywać to co działo się w sobotę 6 stycznia w 3mk Arenie Ostrów.

W sobotni poranek jako pierwsze na parkiecie zaprezentowały się zespoły w kategorii Żak (rocznik 2015 i młodsi). Do udziału w imprezie zaprosiliśmy kluby z którymi współpracowaliśmy w okresie kiedy trwały prace modernizacyjne na obiekcie za Parowozownią. Razem z ekipami Ostrovii 1909 zagrały Pogoń Nowe Skalmierzyce, Akademia Talentów Krotoszyn, Iskra Prosna Sieroszewice, Orzeł Wysocko Wielkie, Akademia Piłkarska Czech Ostrzeszów.

Rozegrano 11 spotkań, nie liczyły się wyniki osiągane na parkiecie. Tutaj każdy był zwycięzcą. Dla tych młodych sportowców była to pierwsza okazja do rywalizacji na tak dużym i nowoczesnym obiekcie. Wrażenia z imprezy i uśmiechy na twarzach młodych piłkarzy i piłkarek na pewno pozostaną na dłużej.

Każdy uczestnik turnieju 3mk Arenę Ostrów opuszczał pamiątkowym medalem. Zmagania odbywały się pod okiem prezydent Ostrowa Wielkopolskiego pani Beaty Klimek która czwarty raz objęła patronat nad imprezą organizowaną przez Ostrovię 1909. Gościliśmy również jej zastępcę pana Mikołaja Kostkę. Razem z nami byli równie radny Arkadiusz Sodkiewicz oraz Maciej Karwacki, prezes Ostrowskich Inwestycji Sportowych. Medale sportowcom wręczali także piłkarze ręczni Arged KPR Ostrovia, żużlowcy Arged Malesy Ostrów, koszykarze Arged BM Stal Ostrów oraz sponsorzy naszego turnieju.

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski