6:2 z Astrą

Trzecie z rzędu zwycięstwo drużyny seniorów Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski w rozgrywkach RedBox V Ligi.

W sobotę biało-czerwoni rywalizowali na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Krotoszynie z tamtejszą Astrą.

Pojedynek rozpoczął się lepiej dla gospodarzy. W 20 minucie Bartosza Jankowskiego pokonał Mateusz Mizerny. Na odpowiedź licznie zgromadzeni kibice Ovii nie musieli długo czekać. Dwie minuty później do wyrównania doprowadził Maciej Kaniewski, zachowując się czujnie w polu karnym rywali, popisując się celną dobitką po strzale Mikołaja Marciniaka.

W 31 minucie biało-czerwoni objęli prowadzenie. Z prawej strony dogrywał Tomasz Kowalski, a piłka po rykoszecie jednego z graczy Astry wpadła do siatki. W 43 minucie „Kowal” zapisał na swoje konto asystę z rzutu rożnego. Najlepiej w polu karnym zachował się Karol Krystek kierując piłkę głową do bramki.

Druga połowa spotkania również zakończyła się wynikiem 3:1 dla ostrowskiego zespołu. Swoje premierowe gole w tym sezonie zdobyli Mariusz Poślednik, Mateusz Rachwalski i Kacper Piotrowicz.

Ostrovia odniosła zasłużone zwycięstwo 6:2. W sobotę, 13 listopada o godzinie 13.00 podopieczni trenera Piotra Konstanciaka na Stadionie Miejskim podejmą drużynę Stali Pleszew.

Astra Krotoszyn – Ostrovia 2:6 (1:3)

1:0 Mateusz Mizerny (20’)

1:1 Maciej Kaniewski (22’)

1:2 Tomasz Kowalski (31’)

1:3 Karol Krystek (43’ głową)

1:4 Mariusz Poślednik (60’)

2:4 Mateusz Mizerny (70’)

2:5 Kacper Piotrowicz (70′)