Ambitna postawa piłkarek. Lech dowiózł zwycięstwo

Sporo emocji, szczególnie w drugiej części dostarczył inauguracyjny mecz rundy wiosennej II Ligi grupy północnej.

Piłkarki Ostrovii 1909 podejmowały lidera tabeli, Lech UAM Poznań. Rywalki w 34 minucie objęły prowadzenie. To że, Lech do przerwy wygrywał tylko 1:0 to zasługa Zuzanny Zmyślonej. Bramkarka Ostrovii była postacią numer 1 swojej ekipy, popisując się udanymi interwencjami.

Tuż po wznowieniu drugiej połowy spotkania było 2:0 dla zespołu z Poznania. Już w kolejnej akcji kontaktowego gola zdobyła Maria Gościniak. Od tego momentu przewaga była po stronie biało-czerwonych. Ich ataki rozgrzewały kibiców zgromadzonych na obiekcie w Jankowie Przygodzkim. Mimo wielkiej woli walki do końcowego gwizdka nie udało się zdobyć choćby gola na wagę remisu.

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Lech UAM Poznań 1:2 (0:1)

Bramka dla Ostrovii: Maria Gościniak (47’)

Zmyślona- Kraszkiewicz, Napieralska, Świerblewska, Grajaszek, Goplarek, Czerniejewska, Suty, Knuła, Krawiec, Drygas.

Rezerwowe: Gilakowska, Golińska, Gościniak, Janus, Paluch, Braun, Wajs.