Ovia1909grafika

Awans Ostrovii 1909

Piłkarze Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski udanie przebrnęli przez V rundę Okręgowego Pucharu Polski. W niedzielę na własnym boisku wyeliminowali zespół Victorii Ostrzeszów.

Bliżej zdobycia pierwszego gola w meczu byli goście. W 40. minucie ostrowian przed stratą bramki uchronił Piotr Kasprzyk, który tuż przed linią zastopował piłkę po uderzeniu Krzysztofa Strzelca.

3 minuty później radość zapanowała wśród gospodarzy. Mateusz Sobczak dobrze zachował się w polu karnym i dobił strzał Ireneusza Czupryna. Kilkadziesiąt sekund później szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. Goście trafili w poprzeczkę.

W 50. minucie na 2:0 wynik podwyższył Konrad Rusek. Pomocnik ostrowskiej jedenastki już nie po raz pierwszy w tej rundzie popisał się precyzyjnym strzałem z dystansu – tym razem z około 20. metra.

W 58. minucie zespół Victorii za sprawą Artura Skrobacza zdobył kontaktową bramkę. 7 minut później trzecie trafienie dla Ostrovii 1909 zanotował Adrian Dąbrowski. Mimo kilku jeszcze dobrych okazji ze strony ostrowskiej drużyny mecz zakończył się rezultatem 3:1.

– Bardzo zależało nam na awansie i było to chyba widać na boisku. Padło kilka ładnych bramek, więc możemy być zadowoleni z tego spotkania – powiedział Andrzej Dziuba, trener Ostrovii 1909.

Zdjęcia ze spotkania już w naszej galerii!

W kolejnej rundzie PP, która odbędzie się najprawdopodobniej w marcu przyszłego roku rywalem biało-czerwonych będzie zespół Piasta Kobylin. Trzecioligowca prowadzi dobrze nam znany Marcin Kałuża, a pod jego wodzą występują między innymi Tomasz Kempiński i Marek Szymanowski.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. – Victoria Ostrzeszów 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Sobczak (43′), 2:0 Konrad Rusek (50′), 2:1 Artur Skrobacz (58′), 3:1 Adrian Dąbrowski (65′)

Ostrovia: Reyer – Kasprzyk, Konstanciak, Besarabiw, Adamek (46′ Jaworski), Rusek, Czupryn, Sobczak, Sibiński (75′ Skupiński), Wnuk (46′ Pacyna), Dąbrowski (83′ Piaskowy).