Bardzo potrzebne zwycięstwo

Udowodnili, że potrafią grać na dobrym poziomie. Mowa o piłkarzach Ostrovii 1909, którzy w spotkaniu 6. kolejki IV ligi grupy południowej na wyjeździe pokonali Tur Turek 4:1.

W sobotnim meczu nie mogli wystąpić podstawowi stoperzy Łukasz Wiącek (uraz) i Grzegorz Wachowiak (sprawy osobiste). Ich miejsce na środku obrony zajęli Jakub Jędrzejak i Kamil Dutkowski, którzy razem liczą sobie 40 lat. Tak młodej obrony w ostrowskim zespole nie było od wielu lat.

Już w drugiej minucie mieliśmy powody radości. Dobrą piłkę w pole karne posłał Marek Szymanowski. Tomasz Kempiński uderzał futbolówkę głową, ale odbijął ją golkiper gospodarzy. Jednak przy dobitce Macieja Mikulskiego nie miał już szans.

W 20 minucie Michał Giecz ze środka pola wykonał przerzut do Szymanowskiego. Lewy pomocnik wypatrzył w polu karnym Kempińskiego, który skierował piłkę do siatki i było już 2:0 dla Ostrovii. Kolejnych dobrych okazji ze strony biało-czerwonych na podwyższenie rezultatu nie brakowało. Raz do obrony zatrudniony został Bartosz Jankowski.

Tuż po przerwie gospodarze wykorzystali mały błąd w defensywie i zdobyli kontaktowego gola. Ostrowski zespół szybko się odrodził i atakował bramkę rywali. W 63 minucie 17-letni Maciej Mikulski ponownie dobrze odnalazł się w polu karnym po dograniu przez Daniela Kaczmarka i było już 3:1. Na 4:1 w końcówce spotkania podwyższył jego rówieśnik Mateusz Ziemiański i kibice Ostrovii 1909, którzy wybrali się dopingować drużynę do Turku mieli duże powody do radości. To był najlepszy mecz biało-czerwonych w tym sezonie.

Tur Turek – Ostrovia 1909 1:4 (0:2)
0:1 Maciej Mikulski (2′)
0:2 Tomasz Kempiński (20′)
1:2 Szymon Izydorczyk (50′)
1:3 Maciej Mikulski (62′)
1:4 Mateusz Ziemiański (87′)