Błękitni – Ostrovia 1909 2:1

aaaa_nowe_ovia W środowym meczu stroną przeważającą byli gospodarze, jednak biało-czerwonym niewiele zabrakło by ze Stargardu Szczecińskiego wracać z dorobkiem punktowym.

Od początku do ataków ruszyli gracze Błękitnych, którzy raz po raz stwarzali zagrożenie pod ostrowską bramką. W 28 minucie najpierw Damian Czech, a następnie Łukasz Wiącek zastopowali dwa strzały Michała Magnuskiego. Biało-czerwoni przeprowadzili tylko jedną akcję i co najważniejsze dała ona prowadzenie. W 40 minucie piłkę przechwycił Szymon Sołtyński. Napastnik Ostrovii 1909 popędził z futbolówką do przodu i mijając bramkarza gospodarzy skierował piłkę do siatki.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 47 minucie arbiter podyktował rzut karny za faul Kamila Krawczyka na Magnuski. Sam poszkodowany podszedł do wykonania „11”. Bartosz Pawłowski wyczuł jego intencje, ale przy dobitce był już bez szans. Błękitni doprowadzili do stanu 1:1, a na domiar złego Krawczyk ujrzał w środowe popołudnie i musiał opuścić plac gry. Ta sytuacja wymusiła zmiany ustawienia w ostrowskim zespole. Do środka obrony cofnięty został Błażej Cyfert, a miejsce Krawczyka na lewej stronie defensywy zajął Dariusz Reyer. Błękitni nadal atakowali, a najwięcej zagrożenia stwarzał biało-czerwonym Michał Magnuski. W 82 minucie kontratak udało się wyprowadzić Ostrovii 1909, ale Robert Skrobacz uderzył zbyt lekko by zaskoczyć golkipera miejscowych. W końcówce spotkania zrobiło się nerwowo, a do akcji wkroczyli sędziowie, którzy zaczęli rozdawać kartki graczom ostrowskiego zespołu. W protokole pomeczowym natomiast kierownik Ostrovii 1909, Dominik Kaszuba zgłosił fakt niestosownych odzywek jednego z arbitrów bocznych wobec biało-czerwonych. W doliczonym czasie gry bramkę dla Błękitnych zdobył Sebastian Inczewski, a za drugi żółty kartonik boisko opuścił Łukasz Wiącek.

Błękitni Stargard Szczeciński – Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 2:1 (0:1)

0:1 Szymon Sołtyński (40’)

1:1 Michał Magnuski (47’)

2:1 Sebastian Inczewski (90+3)