aa_seniorzy2

Calisia – Ostrovia 1909 1:2

aa_seniorzy2W meczu II kolejki rozgrywek II ligi grupy zachodniej Calisia Kalisz uległa Ostrovii 1909 Ostrów 1:2. Dwie bramki po uderzeniach głową dla biało-czerwonych zdobył Tomasz Kempiński.

Już w 5 minucie arbiter główny dopatrzył się faulu w polu karnym Dariusza Reyera na jednym z rywali. Skutecznie rzut karny wykorzystał Piotr Józefiak pokonując Bartosza Pawłowskiego. Następnie golkiper Ostrovii 1909 uporał się z uderzeniem z rzutu wolnego Jacka Paczkowskiego.

Biało-czerwoni pierwszy raz bramce gospodarzy zagrozili w w 11 minucie. Niecelnie uderzał Krzysztof Gościniak. Druga akcja ostrowian była już skuteczna. Piłkę dośrodkował Bartosz Szepeta a celnie głową przymierzył Tomasz Kempiński. Pod bramką Calisii zawrzało jeszcze tuż przed przerwą kiedy Kempes przegrał pojedynek z jej bramkarzem.

Po zmianie stron w 60 minucie z około 15 metra niecelnie uderzył Szepeta po ładnej szybkiej akcji wyprowadzonej przez Gościniaka. Od 70 minuty Calisia grała w osłabieniu – drugi żółty kartonik tego dnia ujrzał Sebastian Fechner. Ostrovia 1909 szybko wykorzystała grę w przewadze. W 72 minucie głową wynik spotkania na 2:1 ustalił Tomasz Kempiński.

W końcówce spotkania na bramkę kaliskiej drużyny próbowali uderzać jeszcze Błażej Cyfert i Damian Izydorski, ale ich strzały były blokowane.

W doliczonym czasie 4 minut wynik meczu nie ulegkł już zmianie i biało-czerwoni wspólnie z 80-osobową grupą kibiców świętowali swój sukces.

Calisia Kalisz – Ostrovia 1909 Ostrów 1:2 (1:1)

1:0 Piotr Józefiak (5′ rzut karny)
1:1 Tomasz Kempiński (15′)
1:2 Tomasz Kempiński (72′)

Ostrovia: Pawłowski – Krawczyk, Reyer, Czech, Wiącek, Molka, Cyfert, Izydorski (90′ Skrobacz), Szepeta (67′ Wrzesiński), Gościniak, Kempiński (74′ Stawiński).