aa_seniorzy2

Derby dla Ostrovii 1909!!!

aa_seniorzy2Siódmy mecz bez porażki mają za sobą piłkarze Ostrovii 1909. Biało-czerwoni pokonali na wyjeździe Jarotę Jarocin 2:0.

W ostrowskim zespole zabrakło kontuzjowanego Tomasza Kempińskiego. Jego miejsce w ataku zajął Damian Michalski.

Już od 8 minuty gospodarze grali w osłabieniu, bowiem czerwony kartonik za faul na Damianie Michalskim ujrzał Marcin Wojciechowski.

W 12 minucie oglądaliśmy pierwszą groźną okazję.  Damian Michalski uderzał, piłkę odbił bramkarz Jaroty a niecelna okazała się dobitka Krzysztofa Molki.  6 minut później zaatakowała Jarota – po strzale Piotra Garbarka piłkę chwycił Bartosz Pawłowski.

W 33 minucie Ostrovia 1909 objęła prowadzenie. Faulowany w polu karnym był Bartosz Szepeta, a pewnie z 11 metra przymierzył Maciej Kowalski-Haberek.  Jeszcze przed przerwą Szepeta dograł do Krzysztofa Gościniaka, ale ten uderzył obok słupka.

Po zmianie stron próbowali zaatakować miejscowi. Dobra gra ostrowian w defensywie nie pozwalała im na wiele. Na konto Jaroty zapisaliśmy 3 bardzo niecelne uderzenia.

W 70  ostrowski zespół przeprowadził szybką akcję. Z futbolówką w polu karnym znalazł się Krzysztof Gościniak i pewnie pokonał bramkarza Jaroty. W ostatnich fragmentach meczu strzelał Szepeta, ale zbyt lekko by zaskoczyć Karola Szymańskiego.  W 89 minucie po podaniu Kamila Krawczyka Robert Skrobacz stanął przed szansą na podwyższenie wyniku. Młody gracz uderzył obok prawego słupka.
Ostrovia 1909 wygrała 2:0, a po końcowym gwizdku był czas na świętowanie kolejnego udanego meczu z liczną grupą kibiców biało-czerwonych, która stawiła się w Jarocinie.

Jarota Jarocin – Ostrovia 1909 Ostrów 0:2 (0:1)

0:1 Maciej Kowalski-Haberek (33′)
0:2 Krzysztof Gościniak (70′)

Ostrovia 1909:
Pawłowski – Krawczyk, Czech, D.Reyer, Błaszczyk,  Molka, Kowalski-Haberek, Szepeta (84′ Wrzesiński), Szymanowski (90′ Izydorski), Gościniak, Michalski (74′ Skrobacz).