Gladiatorzy odprawieni

Przez trzecią rundę Pucharu Polski Strefy Kaliskiej przebrnął drugi zespół Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski.

We wtorkowe popołudnie podopieczni trenera Konrada Ruska na Stadionie Miejskim podejmowali Gladiatorów Pieruszyce.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, a okazji bramkowych nie brakowało po obu stronach boiska.

Druga połowa była lepsza dla biało-czerwonych, którzy grali dokładniej i skuteczniej. Klasycznego hattricka zaliczył Michał Derwich, który najpierw zdobył gola z rzutu wolnego, a w kolejnych sytuacjach asystowali mu Olivier Dolata i Wiktor Sobczak.

W 84 minucie wynik meczu na 4:0 dla Ostrovii ustalił Jan Pera, po dograniu Kamila Malczyka.

Na wyróżnienie zasługuje postawa Igora Pietrzaka, który w 77 minucie obronił rzut karny.

W następnej rundzie Pucharu Polski młodzież będzie miała poprzeczkę zawieszoną dużo wyżej – bo zagra z piątoligowym Pelikanem Grabów.

Ostrovia 1909 II Ostrów Wielkopolski – Gladiatorzy Pieruszyce 4:0 (0:0)

Bramki: Michał Derwich 3 (54’, 75’, 80’), Jan Pera (84’)

Ostrovia:Igor Pietrzak – Kamil Malczyk, Wiktor Kuliński (86’Kacper Klichowski), Dominik Walczak, Nikodem Nowacki (46’ Filip Hausman), Filip Kwiecień (46’ Kacper Mielniczek), Wiktor Sobczak (80’ Jakub Różański), Olivier Dolata, Łukasz Lewandowski, Michał Derwich (85’ Filip Cieluch), Mikołaj Błoch (68’ Jan Pera).