Gol z połowy boiska i zwycięstwo 5:1!

Przekonywujące zwycięstwo odnieśli w sobotnie popołudnie seniorzy Ostrovii 1909 nad GKS-em Rychtal 5:1.

Ostrovia do spotkania przystępowała bez pauzującego za żółte kartki Tomasza Kowalskiego. Urazy leczą natomiast Piotr Skrzypczak i Dawid Płaczek.

Do pełni zdrowia wracają Mateusz Stawski i Mikołaj Lewandowski.

Biało-czerwoni odnieśli zasłużone zwycięstwo. Szkoda tylko straconej na własne życzenie bramki w 64 minucie. Był to tak naprawdę pierwszy, podarowany strzał zespołu przyjezdnego na bramkę Ostrovii.

Ozdobą spotkania był gol zdobyty na 3:0 przez Petera Suswama. Nigeryjczyk w 28 minucie zaskoczył wysuniętego golkipera GKS-u oddając mocny strzał stojąc z piłką metr od linii środkowej boiska.

Ostrowska drużyna odniosła piąte zwycięstwo w rozgrywkach REDBOX V Ligi i z dorobkiem 18 punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli po jedenastu kolejkach.

Ostrovia 1909 – GKS Rychtal 5:1 (3:0)

1:0 Mikołaj Marciniak (5′)
2:0 Karol Krystek (13′)
3:0 Peter Suswam (28′)
4:0 Mikołaj Marciniak (50′)
5:0 Karol Krystek (60′ rzut karny)