Grad bramek i zwycięstwo

Kibice zgromadzeni w sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim nie mogli narzekać na brak emocji. Ostrovia 1909 pokonała drużynę Pogoni Nowe Skalmierzyce 4:3.

Pierwsza połowa spotkania toczyło się pod dyktando biało-czerwonych, którzy stworzyli kilka ciekawych akcji. W 18 minucie wynik spotkania po podaniu Macieja Mikulskiego otworzył Damian Spaleniak. W 30 minucie Tomasz Kempiński zaskoczył bramkarza Pogoni i popisał się precyzyjnym strzałem z okolic 22 metra.

W przerwie goście dokonali zmian i raz za razem zagrożenie pod ostrowską bramką stwarzał Artur Stachowicz. Gracz Pogoni swego dopiął w 57 minucie zdobywając kontaktowego gola. Goście atakowali co raz śmielej z nadzieją na odmianę losów spotkania. Kilka razy w opałach był Jakub Błaszczyk, golkiper Ostrovii.

„Nosa” miał też w sobotę sztab szkoleniowy ostrowskiej drużyny. W 65 minucie na boisku pojawił się Michał Giecz i zaliczył dwie asysty ze stałych fragmentów gry. Najpierw po rzucie wolnym „Krecika” piłkę głową do siatki skierował Łukasz Wiącek. W 85 minucie rzut rożny Giecza na bramkę głową zamienił Tomasz Kempiński. Wynik 4:1 w końcówce rozluźnił szyki ostrowian i przyjezdni zdobyli dwa gole.

Ostrovia 1909 – Pogoń Nowe Skalmierzyce 4:3 (2:0)