Gryf – Ostrovia 1909 3:1

aaaa_nowe_oviaW minorowych nastrojach z Wejherowa wracają seniorzy ostrowskiego zespołu. Szczególnie za postawę w drugiej części spotkania pozostaje duży niedosyt.

Pierwsze 30 minut toczyło się pod dyktando Gryfa. W 10 minucie Michał Twardowski przedarł się prawą stroną i dograł piłkę do Rafała Siemaszki, który z kilku metrów pokonał Bartosza Pawłowskiego. W 32 minucie golkiper Ostrovii 1909 popisał się dobrą interwencją przy uderzeniu rywala. Tuż przed przerwą straty zostały odrobione. Znakomitym strzałem z lewej strony bramkarza miejscowych pokonał Marek Szymanowski. Ten gol dodał biało-czerwonym skrzydeł po zmianie stron.

Oglądaliśmy wtedy zupełnie inną Ostrovię, role na boisku się odwróciły. Gospodarze zostali zepchnięci do defensywy. W 56 minucie uderzał Szymanowski, a le górą był bramkarz Gryfa. Kilkadziesiąt sekund później obok słupka uderzył Bartosz Szepeta. Ten zawodnik ładną akcję pociągnął w 66 minucie mijając przy linii końcowej kilku rywali. Następnie dograł futbolówkę w pole karne. Dopadł do niej Szymon Sołtyński, ale jego mocny strzał na rzut rożny sparował golkiper miejscowych. Następnie w krótkim odstępie czasu uderzał Szepeta – obok słupka i nad bramką.

Można powiedzieć, że w sobotnie popołudnie sprawdziło się stare porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 81 minucie niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował Damian Czech. Gospodarze poszli za ciosem i za chwilę podwyższyli na 3:1 i niestety takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

W ostrowskim zespole zabrakło pauzującego za kartki Michała Wrzesińskiego oraz kontuzjowanych Daniela Kaczmarka i Macieja Stawińskiego. Z urazem walczy też Krzysztof Gościniak, który zasiadł na ławce rezerwowych.

Warto podkreślić, że na spotkanie mimo wielu kilometrów do pokonania dotarło pociągiem 3 kibiców ostrowskiego zespołu.

Gryf Wejherowo – Ostrovia 1909 3:1 (1:1)

1:0 Rafał Siemaszko (10′)

1:1 Marek Szymanowski (44′)

2:1 Damian Czech (81′ samobójcza)

3:1 Łukasz Pietroń (83′)

Bartosz Pawłowski – Kamil Krawczyk (73’ Łukasz Wiącek), Dariusz Reyer, Damian Czech, Damian Błaszczyk, Szymon Sołtyński  (76’ Robert Skrobacz), Błażej Cyfert (85’ Dmytro Rodin), Maciej Kowalski-Haberek, Marek Szymanowski, Bartosz Szepeta, Tomasz Kempiński.