Halowe turnieje młodzików młodszych

Miniony weekend był pracowity i pełen emocji dla drużyny młodzika młodszego. Chłopacy z rocznika 2006 zagrali w dwóch turniejach halowych.

W sobotę w Ostrowie odbył się turniej organizowany przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej. W rozgrywkach tych zmierzyło się 8 zespołów z czołowych lokat w swoich grup ligowych. Zespół w wylosowanej grupie zremisował z KKS Kalisz oraz wygrał z Łużyczanką Kuźnica Grabowska i Calisią Kalisz. Drużyna awansowała do finału gdzie zagrała z AP Reissa Jarocin. Mecz finałowy był bardzo emocjonujący, po regulaminowym czasie na tablicy świetlnej mieliśmy wynik 1:1 i o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Naszym chłopcom niestety zabrakło nieco precyzji i szczęścia, po ich uderzeniach piłka dwa razy odbiła się od słupka i to drużyna z Jarocina cieszyła się z pierwszego miejsca.

-Był to turniej w którym drużyna pokazała się z dobrej strony, nie brakowało dobrych składnych akcji. W niektórych momentach chłopcom brakowało zimnej krwi, za bardzo dawali się ponieść emocją co nie wpływało na skuteczność ich decyzji, musimy nad tym popracować – mówi trener Konrad Rusek.

W niedzielę na turniej do Pleszewa udała się kolejna grupa zawodników młodzika młodszego. W dobrze obsadzonym turnieju nasi chłopcy zmierzyli się z KKS Kalisz(dwoma drużynami), Stalą Pleszew oraz Wartą Śrem(dwoma drużynami).

W fazie grupowej chłopcy pokazali wiele świetnych akcji i pewnie wygrali wszystkie 3 mecze. Nieco nerwowy wygrany półfinał  1:0 był zwiastunem tego co działo się w finale. W ostatnim niedzielnym meczu zagraliśmy z drużyną ze Śremu i gdy po wielu sytuacjach z obu stron, paradach bramkarzy, nie trafionych dogodnych sytuacji wydawało się, że o zwycięstwie będą ponownie decydowały rzuty karne. Niestety dla naszego zespołu drużyna Warty przeprowadziła decydującą akcję i strzeliła gola na 3 sekundy przed końcową syreną.

-W niedzielnym turnieju chłopcy pokazali więcej swobody i finezji w grze. Drużyna grała bardzo skutecznie w ataku i do tego rzadko dawała zaskoczyć się w obronie – podsumował Konrad Rusek.

Warto zaznaczyć, że w turnieju sobotnim najlepszym zawodnikiem został wybrany Michał Derwich, a w niedzielnym Mateusz Tyra.