Jankowski wrócił i uratował remis

W meczu 4 kolejki rozgrywek IV ligi zespół Ostrovii 1909 zremisował na wyjeździe z Białym Orłem Koźmin. Do gry po kontuzji powrócił Bartosz Jankowski i był on najlepszym zawodnikiem sobotniego spotkania.

Jankes zatrudniony został już w czwartej minucie ale pewnie chwycił piłkę po strzale zawodnika gospodarzy. W 8 minucie jednak skapitulował po uderzeniu rykoszecie Szymona Gałczyńskiego. Piłkarze Białego Orła stwarzali kolejne sytuacje.
Biało-czerwoni groźniej zaatakowali w końcowej fazie pierwszej połowy. W 38 minucie piłkę rywalowi odebrał Maciej Mikulski. 17-letni napastnik podjął szybką decyzję i z 18 metra skierował piłkę do siatki. To jego debiutancki gol w seniorach. Bramka dodała skrzydeł ostrowianom. Tuż przed zejściem na przerwę do szatni bliski zdobycia bramki był Tomasz Kempiński. Po wrzutce Daniela Kaczmarka popularny Kempes mierzył futbolówkę głową a le w porę interweniował golkiper gospodarzy i skończyło się tylko na rzucie rożnym.

Po zmianie stron pojedynek toczył się w szybkim tempie. Oba zespoły chciały wywalczyć komplet punktów. Więcej klarownych sytuacji stwarzali sobie miejscowi. Ostrovię przed utratą bramek ratował Bartosz Jankowski. W 66 minucie w polu karnym rywali dobrze znalazł się Kamil Krawczyk, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Białego Orła.

„Piłkę meczową” w doliczonym czasie gry miał Tomasz Kempiński. Kapitan ostrowskiej drużyny uderzył piłkę głową obok słupka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.
W sobotę 25 sierpnia o godzinie 16.00 Ostrovia 1909 zmierzy się z Odolanovią Odolanów.

Biały Orzeł Koźmin – Ostrovia 1909 1:1 (1:1)
1:0 Szymon Gałczyński (8′)
1:1 Maciej Mikulski (38′)