Kapitalna druga odsłona Ostrovii 1909

Kto nie był może żałować. W tym meczu było wszystko: emocje, bramki, rzuty karne, czerwone kartki.

W niedzielę biało-czerwoni podejmowali Koronę Piaski, dla której był to ważny mecz w walce o utrzymanie czwartoligowego bytu. Ostrovia swój cel już zrealizowała ale piłkarze nie zamierzali spoczywać na przysłowiowych laurach.

Po kwadransie gry to gospodarze wygrywali 1:0. Krótkie rozegranie rzutu rożnego – wrzutka Dawida Przybyszewskiego a w odpowiednim miejscu znalazł się Jakub Jędrzejak. Dla 30-latka była to pierwsza bramka na boiskach IV Ligi.

W 28 minucie zagranie ręką w polu karnym przez Filipa Kwietnia skutkowało rzutem karnym dla gości. Pewnym egzekutorem okazał się Jakub Rerak. To trafienia dodało skrzydeł piłkarzom Korony, którzy zaznaczyli swoją przewagę do gwizdka oznajmiającego koniec pierwszej odsłony spotkania.

Trener Józef Klepak miał prawo być zły na swoich podopiecznych i dokonał trzech zmian. Druga część meczu należała do Ostrovii, która od 54 minuty miała nieco ułatwione zadanie. Czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Michale Derwichu ujrzał Igor Jurga.

Ostrowianie atakowali bramkę rywala non stop. W 58 minucie w słupek trafił Alan Matuszak. Wierni kibice Ovii gola doczekali się w 73 minucie kiedy najlepiej w polu karnym zachował się Maciej Kaniewski. Gospodarze nie zamierzali bronić wyniku 2:1. Na murawie każdy dawał z siebie 100 procent. Sporo dobrego wnieśli najmłodsi gracze, którym należą się pochwały. Jednym słowem zespół przez duże „Z”.

Kwadrans przed końcem zawodnik Korony zagrał futbolówkę ręką w polu karnym a wynik z 11 metra podwyższył Mikołaj Marciniak. Natomiast w doliczonym czasie kropkę nad „i” postawił Adam Sobański.

Ostrovia zwyciężyła ostatecznie 4:1 i zachowuje status niepokonanej drużyny od siedmiu kolejek.

Goście ostatnie 11 minut grali w podwójnym osłabieniu po drugi żółty kartonik a w konsekwencji czerwony ujrzał Mateusz Koszek.

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Korona Piaski 4:1 (1:1)

1:0 Jakub Jędrzejak (15’)

1:1 Jakub Rerak (28’ rzut karny)

2:1 Maciej Kaniewski (73’)

3:1 Mikołaj Marciniak (75’, rzut karny)

4:1 Adam Sobański (90’)

Ostrovia: Bartosz Jankowski – Mariusz Poślednik (70’ Maciej Kaniewski), Konrad Rusek (64’ Mateusz Rachwalski) Jakub Jędrzejak, Filip Kwiecień (46’ Nikodem Nowacki), Adam Wojciechowski (46’ Michał Derwich), Patryk Perz, Nikodem Modrzyński (46’ Alan Matuszak), Łukasz Budziak, Mikołaj Marciniak, Dawid Przybyszewski (80’ Adam Sobański).