Kolejny faworyt pokonany!

Miesiąc maj należy do Ostrovii 1909,. Biało-czerwoni zanotowali trzecie zwycięstwo z rzędu.

Podopieczni trenera Józefa Klepaka pokazali lwi pazur w starciu z faworyzowaną Nielbą Wągrowiec.

Ostrowski zespół przetrwał napór miejscowych pod koniec pierwszej części meczu. Najbardziej w szeregach Nielby obawiano się Rafała Leśniewskiego. Ostrovia mogła liczyć sobotniego popołudnia na Mikołaja Marciniaka.

Gracz biało-czerwonych w 47 i 53 minucie popisał się pięknymi strzałami, które wpadły do siatki miejscowych.

Kwadrans przed końcem honorowe trafienie dla Nielby zaliczył wspomniany Leśniewski. Gospodarze ruszyli do ataków a ostrowianie przetwali ten napór. W 85 minucie sytuację na murawie uspokoił gol Michała Derwicha na 3:1 po podaniu Macieja Kaniewskiego.

Nielba Wągrowiec – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 1:3 (0:0)

0:1 Mikołaj Marcin iak (47’)

0:2 Mikołaj Marciniak (53’)

1:2 Rafał Leśniewski (75’)

1:3 Michał Derwich (85’)

Bartosz Jankowski – Mariusz Poślednik (63’ Adam Sobański) Nikodem Nowacki, Jakub Jędrzejak, Patryk Perz, Filip Kwiecień (46’ Alan Matuszak), Jakub Kramarczyk (76’ Michał Derwich), Robert Pikulicki, Mikołaj Marciniak, Łukasz Budziak (72’ Peter Suswam), Dawid Przybyszewski (63’ Maciej Kaniewski)