Lepsza druga połowa

W środowej grze kontrolnej seniorzy Ostrovii 1909 pokonali na wyjeździe Astrę Krotoszyn 1:0. Jedyny gol padł w drugiej połowie.Do przerwy oba zespoły nie stwarzały praktycznie zagrożeń.

Dopiero w 38 minucie uderzenie Damiana Spaleniaka obronił golkiper Astry, a w 45 minucie futbolówka po strzale z rzutu wolnego Marka Szymanowskiego odbiła się o poprzeczkę.

W drugiej połowie ostrowski zespół kilkukrotnie zagroził bramce rywali. W 55 minucie dorzutkę Szymanowskiego na gola uderzeniem głową zamienił Tomasz Kempiński. Szymanowski sam mógł później wpisać się na listę strzelców ale dobrze interweniował bramkarz Astry. Dwie sytuacje miał Patryk Powalisz – raz mierzył obok bramki, a przy drugiej okazji piłka trafiła w słupek.

W sobotę o godzinie 12.00 na Stadionie Miejskim Ostrovia 1909 zagra mecz sparingowy z zespołem Agroplon Głuszyna

Astra Krotoszyn – Ostrovia 1909 0:1 (0:0)