Młodzież pokazała lwi pazur

To było udane otwarcie rundy wiosennej w wykonaniu seniorów Ostrovii 1909. Biało-czerwoni wzięli rewanż z nawiązką nad LKS Gołuchów.

Pierwsze fragmenty sobotniego spotkania należały do gości, a kilka razy zatrudniony do interwencji był Bartosz Jankowski. Ostrowski zespół pierwsze uderzenie odnotował w 38 minucie, ale za to skuteczne. Piłkę z boku boiska po rzucie wolnym dogrywał Nikodem Modrzyński, a w polu karnym piłkę głową do siatki skierował Adam Sobański. Tuż przed przerwą groźnie strzelali Mikołaj Marciniak i Łukasz Budziak.

Zdobyty gol napędził podopiecznych trenera Józefa Klepaka, którzy mieli pod kontrolą drugą odsłonę spotkania. W 51 minucie wszystkich zaskoczył Jakub Kramarczyk oddając strzał dystansu i futbolówka wylądowała w siatce „Żubrów”.

W 57 minucie Adam Sobański nie pozwolił sobie odebrać piłki w polu karnym rywala i skarcił ich trafieniem (asysta Robert Pikulicki). 18-letni w 64 minucie dograł piłkę do Nikodema Modrzyńskiego i było już 4:0.

2 bramki i asysta na koncie Sobańskiego pozwalają mu na zasłużony tytuł MVP meczu. Udanie zastąpił kontuzjowanego Macieja Kaniewskiego w ofensywie. Ten sukces ma jednak wielu ojców i zapracowała na niego cała drużyna.

Warte odnotowania są też debiuty na boiskach czwartoligowych Eryka Kałuży i Adama Wojciechowskiego .

Ostrovia 1909 – LKS Gołuchów 4:0 (1:0)

1:0 Adam Sobański (38′ głową)

2:0 Jakub Kramarczyk (51′)

3:0 Adam Sobański (57′)

4:0 Nikodem Modrzyński (64′)

Bartosz Jankowski – Konrad Rusek (84’ Mateusz Rachwalski), Jakub Kramarczyk, Jakub Jędrzejak, Filip Kwiecień (46’ Eryk Kałuża), Łukasz Budziak, Robert Pikulicki (63’ Dawid Przybyszewski), Patryk Perz (72’ Nikodem Nowacki), Adam Sobański (72’ Piotr Skrzypczak), Mikołaj Marciniak, Nikodem Modrzyński (84’ Adam Wojciechowski).