Najdłuższa podróż w sezonie. Rywalem Pogoń Łobżenica

Przełom maja i czerwca przyniesie dwa spotkania z udziałem seniorów Ostrovii 1909. Rywalami będą również zespoły walczące o byt w Artbud IV Lidze.

Już w czwartek biało-czerwoni udadzą się na najdłuższą ligową podróż w sezonie 2023/24 do Łobżenicy (230 km) by zmierzyć się z tamtejszą Pogonią. Klub założony w 1949 roku okupuje od dłuższego czasu ostatnie miejsce w tabeli, ale nadal posiada jeszcze niemałe szanse na to by wydostać się ze strefy spadkowej. Piłkarze Pogoni wywalczyli dotąd 20 punktów przy bilansie bramkowym 42:93.

Ostrovia nad strefą spadkową posiada 11 „oczek” przewagi, ale do rozegrania pozostało jeszcze 5 kolejek. Ewentualna wygrana może bardzo przybliżyć do postawienia przysłowiowej kropki nad „i” nad postawionym sobie cele. Ostatnia dobra passa pozwala realnie biało-czerwonym myśleć jeszcze o poprawie jedenastej pozycji.

Czwartkowe spotkanie w Łobżenicy rozpocznie się w czwartek , 30 maja o godzinie 17.00.

Natomiast w niedzielę, 2 czerwca o godzinie 14.00 na Stadionie Miejskim ostrowski zespół podejmie Koronę Piaski. Zapowiedź tego pojedynku w późniejszym czasie.

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski