aa_mlodzik_kuba

Najlepsi w Zduńskiej Woli

aa_mlodzik_kubaZawodnicy Ostrovii 1909 z rocznika 2002 okazali się najlepsi w turnieju o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego, który odbył się w minioną sobotę w Zduńskiej Woli.

Od początku turnieju podopieczni Jakuba Królaka i Konrada Ruska dominowali na boisku, wygrywając wysoko swoje mecze, jedynie mecz półfinałowy był w ich wykonaniu słabszy, jednak tu dopisało im szczęście, ponieważ strzelili bramkę na wagę remisu w ostatniej minucie meczu, a następnie okazali się lepszymi wykonawcami rzutów karnych. W finale nie pozostawili złudzeń gospodarzom, prowadząc do przerwy 4:0. W pokonanym polu biało-czerwoni zostawili między bardzo silne zespoły ŁKS-u Łódź i Tura Turek.

– Był to pierwszy turniej rozgrywany na pełno wymiarowym boisku, w którym przeciwnikiem naszych zawodników byli rówieśnicy, pokazał on, że dobrym ruchem była gra naszych zespołów przez cały sezon przeciwko starszym przeciwnikom. Zwycięstwo cieszy, mimo to najważniejsza były dobra gra moich podopiecznych. – podkreślił po turnieju trener Jakub Królak.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Kamil Cienkusz, a najlepszym strzelcem Szymon Sadło.

azd

Skład: Kamil Cienkusz, Norbert Kustusz, Klaudiusz Kędzia, Paweł Pastuła, Dawid Walczak, Kacper Olszewski, Eryk Kałuża, Szymon Sadło, Mateusz Baranek, Amadeusz Bizan, Mateusz Stawski, Sergiusz Michalski, Filip Kubera, Mikołaj Grycman, Kacper Starczan, Krystian Szczepaniak, Maksymilian Frankiewicz.

Wyniki:
OSTROVIA 1909 Ostrów Wielkopolski – Pogoń Zduńska Wola 3:0 (Sadło x2, Frankiewicz)
OSTROVIA 1909 Ostrów Wielkopolski – Astoria Szczerców 5:0 (Sadło x2, Frankiewicz, Kubera, Szczepaniak)
OSTROVIA 1909 Ostrów Wielkopolski – AGAPE Warszawa 3:1 (Kubera, Kędzia, Olszewski)
OSTROVIA 1909 Ostrów Wielkopolski – Tur Turek 2:2 (Szczepaniak, Sadło), karne 3:2 (Szczepaniak, Baranek, Sadło)
OSTROVIA 1909 Ostrów Wielkopolski – Pogoń Zduńska Wola 5:0 (Sadło x3, Bizan, Walczak)