Nie poszło

Odmłodzona Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski na inaugurację sezonu 2017/18 nie sprostała na wyjeździe drużynie Polonii Leszno. Wobec długiej listy kontuzjowanych (Bartosz Jankowski, Jakub Jędrzejak, Konrad Rusek, Szymon Kasprzak, Jordan Kaczmarek) sztab szkoleniowy ostrowskiej drużyny zmuszony jest stawiać na młodych wychowanków klubu.

Początek meczu nie ułożył się po myśli biało-czerwonych. Dwa z czterech strzałów zakończyły się zdobyciem bramki i Polonia po 13 minutach wygrywała już 2:0. W 17 minucie ostrowski zespół zdobył kontaktową bramkę. Rzut karny po faulu na Tomaszu Kempińskim wykorzystał Daniel Kaczmarek. Zarysowała się lekka przewaga Ostrovii 1909, która dążyła do odrobienia strat. Niestety przed przerwą gospodarze po rzucie karnym podwyższyli rezultat na 3:1.

W drugiej części meczu Tomasz Kempiński i Łukasz Wiącek w polu karnym rywali bliscy byli trafienia do siatki, ale piłkę dobrymi interwencjami zatrzymywał bramkarz Polonii. W 89 minucie gola zdobył Tomasz Kempiński dobijając futbolówkę po trafieniu w poprzeczkę Marka Szymanowskiego. Choćby jednego punktu urwać miejscowym się już niestety nie udało.

Polonia Leszno – Ostrovia 1909 3:2 (3:1)