Nie tracą bramek i awansują w tabeli

Udanie w rundzie wiosennej finiszują juniorzy starsi Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski.

Podopieczni trenera Łukasza Wiącka w ostatnich trzech spotkaniach nie stracili bramki w lidze wojewódzkiej notując 2 zwycięstwa i remis. We wtorek biało-czerwoni zrewanżowali się za jesienną porażkę Odolanovii Odolanów wygrywając 2:0 po trafieniach Oliwiera Napieralskiego i Kacpra Piotrowicza.

Wiosną ostrowski zespół zanotował jak dotąd 7 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki, poprawiając swoją pozycję. Aktualnie Ostrovia zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Cieszy dobra postawa bezpośredniego zaplecza drużyny seniorów. Podkreślić należy, że juniorzy radzą sobie bez Jakuba Kramarczyka, który wiosną stał się podstawowym graczem Ostrovii w IV Lidze. Piewsze minuty w seniorskiej piłce dostali dwaj kolejni zawodnicy z rocznika 2003 Igor Wojciechowski i Oliwier Napieralski.

Do końca sezonu pozostały do rozegrania jeszcze trzy kolejki. W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 Ostrovia podejmie na Stadionie Miejskim lidera rozgrywek, Kanię Gostyń. Zapowiada się ciekawy pojedynek, obie ekipy straciły najmniej bramek w lidze.