Nielba Wągrowiec – Ostrovia 1909 2:1

aaaa_nowe_oviaRafał Leśniewski okazał się katem piłkarzy Ostrovii 1909 w sobotnim spotkaniu w Wągrowcu.

Biało-czerwoni zmobilizowani wyszli na murawę.W pierwszych minutach gospodarze dwukrotnie zblokowali próby strzału Daniela Kaczmarka.  W 28 minucie nad bramką uderzał Kamil Kucharski.Ostrowianie posiadali przewagę na murawie, ale jeden błąd sprawił, że schodzili do szatni na przerwę ze straconym golem. W 43 minucie Rafał Peksa niefortunnie wybił futbolówkę i został przelobowany z okolic 40 metra przez Rafała Leśniewskiego. W odpowiedzi nad bramkę mininalnie uderzył Tomasz Kempiński.

Druga połowa miała podobny przebieg. Ostrovia 1909 stwarzała sobie sytuacje na zdobywanie goli. Niecelnie uderzali Daniel Kaczmarek, Tomasz Kempiński i Łukasz Wiącek.  Wyrównać udało się ze stałego fragmentu gry. W 82 minucie w polu karnym faulowany był Damian Michalski. „11” pewnym uderzeniem wykorzystał Daniel Kaczmarek. To poderwało biało-czerwonych do jeszcze większych ataków. Ostatnie minuty  Nielba kończyła w dziesiątkę, bo drugi żółty kartonik ujrzał Dawid Chmielnicki. W doliczonym czasie gospodarze po szybkiej kontrze za sprawą Rafała Leśniewskiego zdobyli bramkę i triumfowali 2:1.

Nielba Wągrowiec – Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 2:1
1:0 Rafał Leśniewski (43′)
1:1 Daniel Kaczmarek (82′, rzut karny)
2:1 Rafał Leśniewski (90+3)