Nieskuteczna pogoń Ostrovii

W niedzielnym spotkaniu Artbud IV Ligi zespół seniorów Ostrovii 1909 uległ Polonii 1912 Leszno 1:2.

W ostrowskim zespole golkipera gości uderzeniami zza pola karnego próbowali zaskoczyć Mariusz Poślednik i Mikołaj Marciniak. Jędrzej Dorynek zdołał odbić futbolówkę za linię końcową.

Swoje okazje w 29 i 50 minucie wykorzystali przyjezdni prowadząc już 2:0.

W 58 minucie kontaktowego gola po wrzutce Patryka Perza głową strzelił Dawid Przybyszewski.

W 65 minucie w polu karnym przyjezdnych nieprzepisowo zatrzymywany był Mariusz Poślednik. Do wykonania „11” podszedł Mikołaj Marciniak, ale po jego strzale futbolówka przeszła obok słupka.

Biało-czerwoni mieli jeszcze kolejne sytuacje na odwrócenie losów spotkania. W 78 minucie uderzał Maciej Kaniewski a w doliczonym czasie gry Nikodem Modrzyński, ale w obu przypadkach interweniował bramkarz Polonii Leszno.

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Polonia 1912 Leszno 1:2 (0:1)

0:1 Michał Płocharczyk (29’)

0:2 Karol Smoła (50’)

1:2 Dawid Przybyszewski (58’)

Bartosz Jankowski – Patryk Perz, Jakub Jędrzejak (60’ Jakub Jędrzejak), Peter Suswam, Konrad Rusek, Mariusz Poślednik (78’ Alan Matuszak), Jakub Kramarczyk, Łukasz Budziak (67’ Nikodem Modrzyński), Adam Sobański (70’ Piotr Skrzypczak), Mikołaj Marciniak, Dawid Przybyszewski (78’ Maciej Kaniewski).