Obra na początek maratonu

Seniorów Ostrovii 1909 czeka mały maraton. W ciągu piętnastu dni podopieczni trenera Marcina Kałuży rozegrają pięć pojedynków! Na poczatek czeka ich wyjazdowa potyczka z Obrą Kościan.

Ekipa z Kościana miała słabsze wejście w rozgrywki, ale z każdą kolejką spisuje się coraz lepiej. Aktualnie Obra ma na swoim koncie 14 punktów (4-2-3) z bilansem bramkowym 15:13 i zajmuje piąte miejsce w tabeli IV ligi grupy południowej. Najlepszym stzelcem kościańskiej drużyny jest Filip Tyczyński – 4 bramki.

Dla Ostrovii 1909 będzie to trudna przeprawa i zarazem początek piłkarskiego maratonu. Od 1 do 15 października ostrowian czeka aż 5 spotkań. Po niedzielnym meczu z Obrą biało-czerwonych czeka w środę, 4 października zaległy mecz z Rawią Rawicz, a sobotę 7 października starcie z Victorią Września, 11 października pucharowy mecz z Astrą Krotoszyn a cztery dni później mecz ligowy w Ostrzeszowie.

Początek niedzielnego pojedynku zaplnowano na godzinę 14.00. Rozegrany zostanie on na boisku w Starych Oborzyskach, ze względu na remont obiektu w Kościanie.

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.